Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degut szeretnék venni. Kérdése...

Degut szeretnék venni. Kérdések lent?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom,hogy vennék magamnak egy kis degut.:) De mivel még soha nem volt kisállatkám lenne egy-két kérdésem mielött bemegyek az állatoshoz.Mennyibe kerül?Északa vagy nappal szokott aktívabb lenni?Milyen gyakran kell cserélni a forgácsát?Milyen gyakran veszitek ki a ketrecéből(már akinek van)?Küröbelül anyagilag mennyi egy ilyen degunak az "eltartása" egy hónapba?(gondolok itt az enni.inni valóra,meg a forgácsra).
2014. febr. 17. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Éjszaka aktívabbak. Párosával érdemes venni, egyedül depis lesz. Nem sokat eszik, de gyakran kell cserélni az almot mert nagyon hamar büdös lesz. Nekünk 2 fiú van, aranyosak csak a szaguk ne lenne.
2014. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Éjjel aktívak főleg, méghozzá nagyon, az enyémektől képtelenség volt aludni, úgy zajongtak.
2014. febr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A www.ilovedegu.hu oldalt olvasgasd szerintem. Ott van igen aktív fórum is, ahol témák szerint minden kérdésre választ tudsz kapni.


Nekem egy degum van kereskedésből (5 éve volt 1500 Ft), egyet ingyen kaptam, egyet pedig tenyésztőtől hoztam el 2000 Ft-ért 4 éve. Az áruk kb. változatlan.

Ha jó idegrendszerű, szelíd degut szeretnél, akkor ne kereskedésből, hanem tenyésztőtől vagy hobbitartótól szerezz.

Egyedül nagyon rosszul érzi magát, így kettőt kell legalább együtt tartani. Azonos neműek jól elvannak, így elkerülhető a szaporodásuk.

Ketrecben a magas típust szeretik, nálam 60x40 cm az alapterület és 4 szint felfelé. Mókuskerékből 25 cm-es kell nekik, abban nem terheli a gerincüket a sok futás.

Nálam reggel és késő délután aktívak, este alkalmazkodtak a mi napirendünkhöz és 10kor elmentek aludni.

A forgácsot én hetente cserélem alattuk, amikor kevertem kukorica csutkaalommal vagy pellettált alommal, kicsit tovább bírta.

Ha kézhez vannak szoktatva, akkor naponta kijönnek, futkosnak.

Havi egy zacskó táp és egy zsák széna fogy, ami kb. 1500-2000 Ft, márkától függően. Forgácsot aszalostól ha ismersz, akkor lehet fillérekért-ingyen szerezni.

Inni csapvizet isznak golyós itatóból, nálam 5 év alatt kb. 3-4 itató fogyott el, mert kirágták, elromlott a tömítés, vagy egyszerűen elhasználódott és elkezdett csöpögni. Mókuskerékből 3 lett csapágyas ennyi idő alatt, táluk cserép, kezdetektől ugyanaz van.

A fiú degum herélve lett, a lánydegunak fogproblémái voltak, mert beltenyésztett volt, őt a végén havonta kellett kezeltetni, ennyi volt a velük járó állatorvosi költség.

2014. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Társas állatok, legalább két egyneműt kell együtt tartani. Éjszaka és nappal is aktívak, leginkább szürkületkor (hajnalban és este). Nekem hetente elég cserélni az almot, pedig forgácsot használok, és nem büdösek. Viszont nagy méretű és jól berendezett ketrecet igényelnek, legalább 70x40x70 cm-eset (70x40 cm alapterület, 70 cm magasság), és egy nagy, legalább 25 cm átmérőjű, de inkább 32 cm-es mókuskereket. Emellett kell nekik megfelelő számú és méretű búvóhely. A hörcsögberendezések nem megfelelőek nekik, hamar kinövik. Nekem a berendezés és az első félévre elegendő táp, forgács, stb. kicsit több volt, mint 30 ezer Ft. Én tenyésztőtől hoztam őket, kettőjükért csak 1500 Ft-ot kértek el. Nagyon kezesek, naponta 1-2 órát kint szoktak lenni. Az etetésük viszont macerás, mert cukorbetegek, oda kell rájuk figyelni, pl. kukoricát, szotyit, mazsolát és olajos magvakat nem kaphatnak, legfeljebb évente egyszer-kétszer 1-1 db-ot. Folyamatosan, a nap 24 órájában kell előttük lenni jó minőségű réti szénának, ez a táplálkozásuk alapja. Emellett tápot kell kapniuk, aminek jól meg kell nézni az összetételét, mert a gyengébb márkák nem veszik figyelembe a cukorbetegségüket és az érzékeny gyomrukat. Az egyetlen márka, amit ajánlani tudok, az a Versele-Laga, ezen belül is a Versele-Laga Chinchilla Complete a leginkább nekik való táp. A táp, széna és alom mellett fogyócikk még a fürdetőhomok. A degukat tilos vízben fürdetni, csak homokban fürdenek. Erre a célra nem megfelelő a madárhomok (vagy ne adj isten a homokozóból összeszedett...), mert túl nagyok a szemcséi és felsérthetik a szemüket; csak a csincsilla/degu fürdetőhomok a megfelelő.

Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj privátban.

2014. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat! :)
2014. febr. 21. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!