Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Óriásnyúl etetés?

Lopi 13 kérdése:

Óriásnyúl etetés?

Figyelt kérdés
8 hetes bak nyuszi. Mennyi tápot adjak neki? Gond ha kapott zöldséget? Persze nem sokat csak egy keveset minden nap (3 napja van nálam) 1. nap: egy kis almahéj 2 kicsi csík. 2. nap: egy szál kicsi karalábé levél. 3. nap: egy kis tyúkhúr. Amúgy nincs hasmenése és szépen eszik.

2014. febr. 25. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én így etetem őket:

- tápot nem mindig kapnak, max két naponta, de ez sok mindentől függ

- kap egyszer szénát (másodvágású széna), és egyszer lucernát (ez harmadvágású)

- kap kétszer kukoricát (egész csőben, jól elvannak vele, persze nem nagy csövet, hanem kisebbeket)

- kap vizet, ezt hőmérséklettől függően reggel-délben-este

- kap zöldséget, általában reggel vevők rá, a zöldség bármi ami otthon van, és a mértéke az a nyúltól függ, azaz mekkora és milyen étvágyú, mert nem is eszi meg mindegyik, van akinél még este is ott van.

2014. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem etetni ugyanazokkal javasolt, mint egy törpenyulat, csak nagyobb mennyiségben kaphat. A torpenyul.hu-n nagyon jó cikkek vannak, illetve ha jól tudom, óriásnyúl gazdi(k) is van(nak)a fórumban, esetleg érdeklődj ott.


Amúgy ezt találtam óriás nyulak etetéséről:

[link]


Kukoricát én nem adnék neki, jó eséllyel fuzáriummal fertőzött, ami nem tesz jót neki. Zöldséget a törpéknek 3 hónapos kortól javasolják, lehet, hogy vele is érdemes lenne kivárni.

2014. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Széna korlátlan mennyiségben. Kevés! zöldség mehet minden nap, mert sok puffasztó, és a nyúl nem tud se fingani, se büfögni. A tápot keverd más szemessel is, mondjuk árpával, zabbal, kis búzával, olcsóbb is lesz neked, a nyúlnak is jobb lesz, és víz legyen előtte. Nagyjából azonos időben etess, és tartsd tisztán. Nem nehéz nyulat tartani.
2014. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) Igen mindig csak egy kicsit kap nehogy valami baja legyen tőle. A tyúkhúrért egyszerűen megvadul :))
2014. febr. 26. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!