Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkány mennyibe kerül amit...

A patkány mennyibe kerül amit otthon lehet tartani? Lehet őket sétáltatni hámon? Mennyibe kerül egy hónapra az ellátása? Kell oltatni? és amúgy jó állat lehet vele játszani?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 22:45
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Én 300Ft-ért vettem kisállatkereskedésben,mivel szegényt kígyókajának szánták...nekem ő már a 3.,az előző kettő végelgyengülésben pusztult el.Tapasztalatok: ha jól neveled, szobatiszták,hallgatnak a nevükre,nem harapnak, 1-2 trükkre is meg lehet őket tanítani. Nekem az 1patkuszom nagyon szelíd volt,és már kiskorától fogva mindenhova velem jött. A hámot nem ajánlom,mert mire észbekapsz,egy macska,v bmi elkaphatja,ill nagy a fertőzésveszély is.vmi oltás biztos van nekik,az enyémek sosem voltak oltva. Viszont nekem mind3an porallergiásak voltak a túltenyésztés következtében.Először azt hittem,h tüdőgyuszi(vérző orr,köhögés,tüsszögés),aztán az állatorvos cáfolt rá.Azóta csutkaalmot használok(darált kukoricacsutka),és semmi gond nincs..a növények nincsenek biztonságban,de nálam mást nem rágcsáltak meg.Egyébként tökéletes kis egyéniségek:az első pöttömöm tipikus szelíd,szeretnivaló kislány,a második a hideg,tartózkodó nő,a mostani meg a tipikus virgonc kíváncsi:) Jaaa,a kislányokat ajánlom:nem büdösek,és kedvesebbek. Fürdetni is ajánlott fél évente,sima kutyasamponnal.Asszem ennyi:)

2009. dec. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
inkább vegyél egy hekkyt
2009. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olcsóbb, ha kigyókajaként felkínált állatot veszel, néha ott is vannak nem albínók, és dumbo is előfordul, egyszer göndört is láttam.

Az etetés jó kérdés. Nekünk elég sok rágcsálónk van (egér, patkány), ami ugyanazt eszi, emiatt jobban megéri terményboltban venni magvakat és összekeverni. Nem tudom mennyi a rágcsálóeleség a boltokban, de nálunk 40 kilo kaja kb 5000ből kijön, és akkor tudom, hogy miből mennyi van, és nincs olyan, amit nem esznek meg belőle.

2010. jan. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja ami kimaradt, néha viszem csak magammal a kedvenc patkányomat sétálni, de akkor sem hámon, hanem a nyakamban, kezemben. Van egy hely a közelben, ahol el szoktam engedni, ha szólok neki, akkor mindig visszajön, és 5 méternél messzebb soha nem mászott el.

Csak akkor oltatjuk, ha behozunk valami szart a tenyészetbe. legutoljára atkát sikerült.

2010. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!