Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkány mennyibe kerül amit...

A patkány mennyibe kerül amit otthon lehet tartani? Lehet őket sétáltatni hámon? Mennyibe kerül egy hónapra az ellátása? Kell oltatni? és amúgy jó állat lehet vele játszani?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol és milyet veszel.

Sima albínót kapsz kereskedésben 300-ért, de én a tenyésztőt javaslom, mert a kereskedéses patik nincsennek kézhezszoktatva, valamint sokaknak sérült az idegrendszere is, sosem lesznek olyan szelíd társaid, mint egy tenyésztőtől vásárolt állat.

Onnan 800-3500Ft között választhatsz, néha kínálnak ajándékba is, de szerintem ez nem nagy összeg értük.

Nekem volt kereskedésből is, és élete végéig tartózkodó volt.

Azóta tenyésztőtől vásárolt patkányaim vannak és mindegyik sokkal szelídebb, kezesebb és nem utolsó szempont, hogy náluk rengetek szín-, fül-, szőrválasztékot találsz, manapság szebbnél-szebbeket tenyésztenek.

Nekem most két fiam van, az etetésük minimális összegbe kerül, a tápon, magvakon kívük szinte mindig kapnak abból amit én főzök, mondhatni "luxuspatkányok", ettek már lazactól kezdve mindent :))

Oltani én nem viszem őket, csak akkor, ha betegek (eddig 4 patimból 1 volt beteg, ill. a mostani is kezdi sajnos).

Gyakori náluk az allergia és a daganatok.

Ha minden nap foglalkozol velük és kézhez szoktatod, akkor megszelídülnek, bár én hámon sosem sétáltattam őket, csak a szobában szaladgálnak.

Nagyon okosak, meg lehet nekik tanítani egyszerűbb dolgokat, szórakoztató lények, én imádom őket!!

Ha érdekel bővebben valami csak kérdezz.

2009. dec. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%
a patkány nem sétáltatni való állat, legalábbis nem utcán. otthon ki kell őket engedni lehetőleg naponta, hogy szaladgáljanak (persze folyamatos felügyelet mellett, mert a nem feszültség alatt lévő vezetékeket megrághatják).
2009. dec. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!