Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel lehet meggyőzni a...

Mivel lehet meggyőzni a szülőket, hogy a görény nem büdös, agresszív állat? Szeretnék egyet befogadni.

Figyelt kérdés
Az anyagi része, felszerelés, állatorvos, etetés nem az ő feladatuk, teljes munkaidőben dolgozok. Tehát nekik simán az ellenszenv a baj, hogy szerintük nagyon büdös, meg hogy majd kijön a szobámból és beleharap a bokájukba mikor nem figyelnek. Nem tudom honnan szedik ezeket a tévhiteket.
2014. márc. 1. 11:39
 1/9 anonim válasza:
0%

A görény sajnos büdös. Ha kiszedeted a bűzmirigyét az kicsit javízhat a dolgon de szaga akkor is lesz. Nem is érzi jól magát ha pl megfürdeted, egyből bekoszolja magát.

Az agresszió relatív, egyede válogatja. Nyers húst semmi képpen ne kapjon mert attól megvadul

2014. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"Nyers húst semmi képpen ne kapjon mert attól megvadul" HahahahahahahahahaHahahahahahahahahaHahahahahahahahahaHahahahahahahahahaHahahahahahahahahaHahahahahahahahahaHahahahahahahahaha
2014. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyers hústól nem vadul meg egy állat sem, ez hülyeség.
2014. márc. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Biztos jobban tudod... :D nem volt eddig 6 görényem, ááá :D
2014. márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
Kisállat kiállításon beszélgettem görényesekkel. Mondta az egyik hölgy, hogy 1,5 nála volt kiskorától egy görény, aki egyik nem (már nem emlékszem a pontos körülményekre) kiharapott a szájából egy darabot. Azt mondta, el kell fogadni, hogy a görény még nincs teljesen megszelidítve, sokkal vadállatiasabb mint más házi kedvencek. Náluk bizony előfordul, hogy beléd harapnak. És igen, a görénynek sajátságos szaga van....Ettől függetlenül sokan tartják és szeretik, de ha a szüleid viszolyognak tőle, ne erőltesd.
2014. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet, ha valaki nem akarja, akkor majd saját lakásban lesz csak görény. Kiszúrják, ha valaki ellenszenvvel viseltetik irántuk, direkt mennek harapni. (A mienk kézhez szoktatott, szelíd, de ő is vadászik a lábunkra.)

A szaga meg... bűzmirigy nem segít, elvégre nem folyamatosan büzzent. (Egyébként sem szabad. Ha volt görényed, első, akkor rosszul tartottad.) A bundája sajátosan pézsmaszagú, ez sokaknak kellemetlen, én anyukám sem kedveli túlzottan, ha érzi a ruhámon. (Nem otthon lakom.) Marad az, hogy elmentek egy ilyen kiállításra, ha így is kellemetlennek találják, akkor nem lesz görény.

2014. márc. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én 6 éve tartok vadászgörényt és nem büdös...természetesen normálisan tartva nem. szóval naponta cserélni kell az almot.De a görényeknek a széklete sem erős szagú szóval elég naponta 1x cserélni...pl amikor a macska 1x belemegy az alomba azonnal cserélni kell napont többszőr mert nem lehet megmaradni a szobába...minden állatnak van egy jellegzetes szaga (mint ahogy az embernek is) de pl a kutyáé erősebb...a göriknek van bűzmirigyük, de ezt csak akkor használják ha veszélyben érzik magukat...nálam a 6év alatt 1x fordult elő amikor a kutya bejött a lakásba és megkergette de az sem vészes 1 szellőztetés és ennyi ha pl a macska valahova bepisil az sokkal nehezebb kipucolni....azok mondják a görényekre h büdi aki nem ért hozzá ésmég életében nem látott görényt. Keress valakit akinek van görénye és kérd meg a szüleidet hogy nézzék meg a görit akkor majd rájönnek h nem szagos...a magyaroknak van egy köd az agyukban és azért gondolják ezt...a görény ha jól van nevelve nem harap...előfordulhat h játékból csipkelödnek de az sem fájdalmas...egy kutya játékból is fájdalmasat csíp az emberbe...de addig amig nem lesz görényed elsem fogják hinni
2014. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A szülőket meggyőzni pfuuuuuuu... nehéz feadat egy darabig küszködtem én is, míg a bizimben a jó jegyekért lehet majd.

Szerintem ha egy darabig a nyakukon lógsz egyszer megunják és kialkudtok valamit.:)

2014. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szülőként válaszolok. A gyerekeim imádják a hüllőket. Minden lehetséges helyen a kígyókat, gyíkokat keresik, ahol lehet, simogatják is. A nagyobb sokat mondja, hogy szeretne majd tartani egyet otthon, és nézzem meg, semmit nem csinál. De engem a frász kerülget tőle, soha nem fog abba a házba hüllőt költöztetni, ahol én is lakom. Külön lakva azt csinál, amit akar, de engem meggyőzni kitartással se fog.

Más a macskát nem akarja, vagy például a vadászgörényt. Joga van így dönteni és neked, kérdező, kinkell várnod, hogy ne zavarj mást az igényeiddel.

febr. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!