Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény bőrének korpásodá...

Vadászgörény bőrének korpásodása ellen?

Figyelt kérdés
A görim most lett ivartalanítva 3 hete. Észrevettem hogy a farka sárga és korpás is picit, ennek utána olvastam és azt találtam, hogy ez az ivarérettség faggyútermelésétől is lehet, és hogy majd elmúlik. Hát még nem múlt el és már a hátán elkezdett korpásodni pedig ott szép fehér a bőre. Az állatorvos azt mondta várjunk még mielőtt elkezdenénk vizsgálódni hátha javul a helyzet. Egyébként sajnos nagyon kevés állatorvos van aki ért a görényekhez. Havonta 1x fürdetem, nem tudom hogy ez okozhatja e a problémát. Nem tudom, hogy mivel javíthatnék a helyzeten. Ötletek?

2014. febr. 14. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne fürdesd, nem tesz jót neki. Tisztogatják ők magukat eleget. :)
2014. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Néha nem árt nekik a fürdetés, én félévente egyszer szoktam. Lehet amiatt lett korpás neki.
2014. febr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! A fürdetést is csak azért szoktam mert kimegyünk sétálni és mindig piszkos lesz mert imád ásni :D De akkor majd ezt is megoldom máshogy. Remélem javul a helyzet, de ha valakinek van még valami ötlete, hogy hogyan hozzam helyre a bőrét megköszönném ha írna!
2014. febr. 14. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak vízzel fürdesd, sampont ne használj. Ez segíthet. Viszont ha a sárga faggyútermelés még mindig fennáll, akkor érdemes alaposabban kivizsgálni, mi lehet az oka, mert ennyi idővel az ivartalanítás után ennek el kellett volna múlnia. Ha csak korpásodik, fürdesd kevesebbszer, talán segít. (Esetleg lehet más betegség a háttérben, vagy vitaminprobléma, de ezt nehezebb kivizsgálni.)
2014. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!