Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fehér egér tartása?

Fehér egér tartása?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis fehér egeret, viszont lenne néhány kérdésem. Akinek van, vagy otthon van a témában légyszi írja meg. Köszönöm :)

-Naponta hányszor kell neki adni enni?

-Magokat vagy inkább zöldségeket/gyümölcsöket eszik?

-Kell a számára itató, vagy nem isznak?

-Vannak olyan ételek amiket nem ehetnek? pl.saláta?

-Milyen zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztanak?

-Lehet egyedül tartani, vagy társas lények? Két hím vagy két nőstény? (Szaporítani nem szeretném)

-Ketrec vagy terrárium a számára megfelelő? Méret? .. × .. × ..?

-Mi kell a ketrecébe/terráriumába? Pl. Mókuskerék?


2014. márc. 2. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Szia,


én tenyésztek egereket a kígyóimnak, nem nagy ördöngösség az egész.


-nem esznek sokat, én naponta egyszer szoktam nekik adni friss magkeveréket (amit a hörcsögöknek lehet venni a boltba az tökéletes, de ha ráérsz, te is összeállíthatod, úgy olcsóbb)


-Magok mellett mehet zöldség, gyümölcs nekik, csak ne hagyd benn több napot mert elkezd rohadni.


-itató mindenképpen kell nekik, lehet kapni ilyen kis golyós önitatót az állatkereskedésekben, naponta cseréld benne a vizet.


-kb mindent megesznek, de kész ételeket én nem adnék nekik (pl sültkrumpli)


-mindenképpen társas lények, egyedül nem lehet tartani őket (lehet csak kb állatkínzás) ha nem akarod szaporítani őket akkor 2 nőstényt vegyél, ők jól megvannak egymással.


-én a ketrecet ajánlom mert jobban szellőzik, de hetente így is érdemes takarítani. Méretben azok megfelelőek a leginkább amit az állatkereskedésekben lehet kapni, kb 50*40*30 (csak kb amit írtam, ha egy szintes a ketrec akor a magasság elhanyagolható, a hosszúság és a mélység ami számít)


-kell nekik etető, itató, faforgács alájuk, WC gurigát rakhatsz be nekik, azzal elvannak, valami kis házikó ahol aludhatnak majd... nekem van benn mókuskerék is, szeretik:)


-többnyire éjjeli állatok, szóval ne a szobádban legyenek ha nem bírod este a zörgést :)

2014. márc. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes vàlaszt. :) Beszerzem még ami hiànyzik.

Nem sajnàlod a kisegereket? jaj, én biztos nem birnàm odaadni, hogy megegyék...

Akartam kigyót régebben èn is, csak pont ezèrt nincs... ha lenne vega kigyó... :P :)

2014. márc. 2. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
dehogynem, van amikor kicsit megsajnálom őket, főleg h mióta én tenyésztem őket jobban hozzám nőnek :) de a kígyó jobban illik hozzám mint a kis izgő mozgó állatkák :) sok sikert az egerekhez :)
2014. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%
Elképesztő, hogy valaki az eleségnek tenyésztett egereivel ilyen jól bánik! :) Le a kalappal!
2014. márc. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!