Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Torpe nyuszit szeretnek...

Torpe nyuszit szeretnek tartani, a lakasban. Mikre erdemes oda figyelni?

Figyelt kérdés

Eloszor is milyen torpe nyuszik vannak?

En 2 fajtat lattam edddig, oroszlanfejut es egy hosszu logo fulut [ennek nem tudom a megnevezeset :D ]

Mi a kulombseg koztuk?Melyiket erdemesebb tartani?Melyik baratsagosabb?Melyik el tovabb?


Milyen kornyezetben szeretnek eldegelni?

Igenylik azt,hogy a ketrecbol ki is legyenek engedve naponta par orat?Vagy jol megvannak a ketrecbe?

Szeretik ha babusgatva vannak,olelgetve.Vagy ez zavarja oket?

Mondjuk ha 2t tartok egy ketrecben,akkor elfernek egymas mellet,vagy feltekenyek egymasra?


Mennyire veszelyes rajuk nezve,ha pl kiviszem a kertbe?

Osszeszedhetnek valami fertozest?vagy rovar megcsipheti?


Milyen es mennyi kajat/vizet igenyel?


Mit erdemes a ketercukbe tenni?[apro jatekokra gondolok]


Furdetni mennyi idonkent szukseges oket?

Budosek?


2014. márc. 13. 17:48
 1/6 KedvesPitypang válasza:

Szia, nekem holland törpenyuszim van :) Nagyon szeretem. A kérdésekre kielégítő választ kaphatsz ezen az oldalon: [link]

Nagyszerű oldal, én is sokat tanultam róla, mikor eldöntöttem, hogy törpenyuszim lesz. :) Ha valamire nem kapsz választ, írj nyugodtan, ha tudok, szívesen válaszolok ;)

2014. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

koszi nagyon szepen az oldalt!!! :) szetnezek rajta.

eloljaroban annyit szeretnek kerdezni,hogy tenleg tudjak,hogy mi jo nekik es mi nem?[kaja]

2014. márc. 13. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is, nézz szét a torpenyul.hu fórumán, ott minden info fent van, a fajtáktól az etetésen át az utolsó apróságig.

Nagyon sok törődést igényelnek, csak ketrecben nem jó tartani őket, nem igénylik másik nyúl társaságát, sőt, harcolhatnak is.

Kertbe ki lehet vinni őket, de csak oltás után ajánlott.

Az emésztésük nagyon érzékeny, és mivel képtelenek hányni, ami bekerült, az max hátul jön ki.

Fürdetni csak nagyon indokolt esetben kell őket, egyébként megoldják maguknak, nagyon tiszta állatok, szinte születésüktől szobatiszták.

Amit nem kérdeztél, de fontos: megbízható tenyészetből érdemes venni, sokszor olcsóbb is, mint kereskedésben, és ismereda nyuszi felmenőit, biztos olyan fajta lesz, amit szeretnél, és egészségügyileg is kevesebb a kockázat.

Fb-on a nyusziimádók csoportot ajánlom, ott is sok jó info van.

2014. márc. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Drága kérdező!

A törpenyulak fajtáiból kettő könnyen tarthatót választottál így azzal semmi gond nincsen. Mellesleg nekem oroszlán fejűjeim vannak,azoknál nincs különösebb gond,annyi hogy ha lógó fülüt veszel akkor annak ellenőrizni kell a füleit gyakran. Az életkor az jóformán mind a kettőnél ugyan az. Ha jól viseled gondját akkor akár 8 évig is el élnek.

Szükségük van egy kis futkározásra,de ajánlatos ha velük maadsz arra az időre. Ilyenkor vezetékek ne legyenek szabadon sehol,és ne legyen növény elérhető. Mellesleg a tárgyaidra vigyázz mert megrághatja,no meg a pisi-kaki ügyre is kell gondolni.

Nagyon szeretnek játszani,ezt a kíváncsiságukkal pótolhatod.

Egy labdát gurigatsz vagy csak nézed. Ez kialakul az idò során majd. Minden nyuszinak van egy saját játéka aminél jobban eemmit sem szeret.

Imádnak a kertben lenni,ilyenkor a mérgező növényekre figyelni. Ezek után nézz utána. Nincs olyan sok dolog egyébként.

Tavasszal kell a szunyogokra figyelni. Ajánlott a beoltatás pont most. Kb. Márciusban-áprilisban.

Szeretik ha simogatod őket,az ölelgetést én meggondolnám.

Az is bele fér,csak a karmukra figyelj meg ha netán nem szeret akkor haraphat is. De ez ritka dolog.

Szerintem egyedül tartsd. A hímeket kifejezetten nem jo együtt tartani. A nöstények vetélkedhetnek egymással.

Az a legjobb ha ivartalaníttatod,akkor nem szükséges ha egyedül van.


Vizet naponta cserélni kell, egynap egyszer kétszer kall adni neki enni.


Játék nem kell,de ha nagy a ketrec akkor egy bújó bele mehet.

Fürdetni nem kell,csak ha betegek vagy ha hosszú szőrű nyulad van. Egyébként kifejezetten utálják a vizet.

A nyúl nem büdös. Vatta szaga van,a kakija és a pisije az ami büdös de föként az utóbbi.

Ha van "kaki sarok" akkor elég ha azt kiöntöd naponta, az almot pedig hetente.

Ennyi lenne. Ha van személyes tanácsra szükséged,írj nyugodtan!

2014. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Sokféle van, ennek könnyen utána tudsz nézni. Nekem két törpe rexem van, talán ez a legszebb fajta és nagyon édesek.

Ki kell engedni őket, legalább 1-2 órára naponta. A kertben is megvannak (tavasztól őszig), de legyen fedett a ketrecük vagy szerezz be kerti nyúlházat. Nem veszélyes a kerti lét, ha be vannak oltva. (Ha nincsenek, akkor a szoba is veszélyes.)

Ha egészen kiskoruktól fogva ölbe szoktatod őket, akkor szeretni fogják a "babusgatást".

Fürdetni nem kell őket, és nem büdösek, ha rendszeresen takarítod a ketrecüket.

Ajánlott ivartalanítani a nyuszit, mert így tovább él, egészségesebb és nyugodtabb lesz, illetve szobatisztább.

A ketrecükbe itató, etető, szénázó és búvóhely kell, esetleg egy wc.

Két nyuszit, hacsak nem egy alomból valók és kölyökként kerülnek össze, nehéz összeszoktatni. De ivartalanítás nélkül így is problémák lehetnek (azonos neműeknek verekedések, ellenkező neműeknél bő gyermekáldás).

Egyébként a legédesebb élőlények a világon.

2014. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen szabadon én nem engedem a nyuszikat a kertben, mert sokféle mérgező növény, virág lehet ott, nem beszélve macskákról, ragadozó madarakról stb. Elkerített, fedett területen biztonságban lennének.
2014. márc. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!