Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe szeretnék fogadni egy...

Örökbe szeretnék fogadni egy kutyust, aki sajnos bolhás. Én lakásban tartanám majd, milyen bolhairtót javasoltok?

Figyelt kérdés
Ha teszek rá nyakörvet vagy cseppeket, akkor a bolhák a lakásba fognak kiugrálni? Vagy mi lesz velük? Köszönöm előre is a segítségeteket!
2013. nov. 15. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a kutyát folyamatosan kell majd bolha elleni szerekkel kezelni, így nem fog újra és újra fertőződni.


annno találtam erről egy nagyon jó oktató videot, sajna már nem találom, de az volt a lényege, hogy a legtöbb gazdi ott rontja el a dolgot, hogy a bolhairtó szert nem folyamatosan ahsználta, így a környezetbe kikerült eték, lárvák vagy bábok (melyek akár félévet is túlélnek)visszafertőzték az állatot.

2013. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én mentettem egyszer egy yorkit, ami olyan bolhás, és retkes volt, hogy koromfekete volt a kiskutya. Ugy mentem érte, hogy vittem 1 literes Insectidine sprayt, egy nylon fóliát, és egy törölközőt. Ugy befujtam a kiskutyát, hogy tocsogós lett, és betekertem a fóliába, ugy, hogy csak az orra, és a szemei látszottak ki, majd a törölközőbe. Kb. 15 perc alatt értünk haza, azonnal be a kádba. Akkor már az összes bolha elpusztult. 2-szer megfürdött bolhairtós samponnal, megszáritottam, kifésültem, és egy darab bolha nem maradt benne:) Ja, és teljesen ezüst lett a kisasszony:)
2013. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Állatpatikában vegyél neostomosant, 1 ampulla nagyjából egy 5 kilós kutyára elég. Tehát egy 15 kilósra 3 ampulla kell. Minden ampullát egy-másfél liter vízzel hígíts, és abban kell a kutyát 10-15 percig fürdetni. Mármint állítsd a kádba, vagy lavórba (nem tudom, hogy mekkora) és pohárral locsolgasd rá, a lényeg, hogy mindenhol érje. A víz legyen kellemes, hogy ne fázzon a kutyus. Utána törlés, és szárítás, én nem szoktam leöblíteni. (2x volt bolha a kutyámban 7 év alatt)

5 nap múlva ugyanezt megismételni, hogy a korábban lerakott peték (5 nap alatt kelnek ki) is kihulljanak belőle.

Szerintem ennél hatékonyabb, és olcsóbb megoldás nincsen.

2013. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó tippeket kaptál, én annyit tudnék még esetleg javasolni, hogy vegyél egy doboz Biokillt is, amivel a kutya helyét és párnáját időnként körbefújhatod, rá nem ártalmas, de a kártevőket, bolhákat kinyírja, illetve azt hiszem 4 hétig távol is tartja.

A kutyán pedig folyamatosan alkalmazz bolhairtó szert, így jó eséllyel teljesen ki tudod belőle irtani őket.

A másik lehetőség, nem tudom milyen helyről, honnan fogadod örökbe a kutyust. Esetleg még ott helyben le lehetne kezelni és fürdetni a kutyust, vagy néhán kozmetika is vállal hasonlót, így az első "sokk" után neked már csak az "utógondozás" marad. :)

2013. nov. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!