Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterrier vagy csivava?...

Bullterrier vagy csivava? Szeretnék egy kutyust de nem tudom, hogy első kutyának lakásban melyik lenne jobb!

Figyelt kérdés
Mindkét fajtáról hosszasan olvastam,és néztem mindkét fajta előnyeit hátrányait,de még így is bizonytalan vagyok! pedig a két fajta nagyon különböző :) Kíváncsi lennék a véleményetekre,tapasztalatokra a fajtákról :) előre is köszönöm az értelmes válaszokat
2014. márc. 1. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Mekkora a lakásod? Mert ha kicsi,akkor inkább csivava.Viszont a csivik nagyon érzékenyek :/
2014. márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi meg szerintem kíváncsiak lennénk, hogy hogy tudsz két ilyen különböző fajta között vívódni :D
2014. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
ez kb. olyan hogy németjuhász vagy spicc :D írj egy kicsit magadról így nem tudunk segíteni :)
2014. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát a leírásod alapján,inkább csivava,mert a bullihoz ennél határozottabb elképzelések kellenének.Bár a csivavát is el lehet rontani,de az legalább nem tépi le a karod.


Ha sokat olvastál róluk,akkor csak tudod,melyik illik jobban hozzád,melyiket vagy képes megnevelni.

2014. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Első kutyának csivi. A bull+terrier kombó szerintem tapasztalt ill. nagyon határozott embereknek való.
2014. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Kertes házban lakunk szóval hozzánk bármilyen kutyus jöhet! :) csivavára azért gondoltam mert már régóta vágyom egy ölelgetnivaló ölebre,de tudom hogy nagyon érzékeny és biztosan nagyon félteném, a bullterriert meg nem kell annyira félteni hiszen jóval masszívabb :D és nagyokat lehet vele kirándulni,még a csivavával max egy táskában ;)
2014. márc. 2. 11:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ez így elég kevés. Kiránduláshoz meg ölelgetéshez akármelyik menhelyi keverék is tökéletes. Miért PONT bullterrier, és miért PONT csivava? Tudod, hogy mivel járnak ezek a fajták? Miért érzed úgy, hogy bármelyik is passzolna hozzád? Úgy érzed, hogy elbírsz egy csivivel (az előrevetített agyonféltésből ítélve mondjuk nem), vagy egy bullterrier makacsságával?
2014. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes hozzászólásokat olvasok.

Egy az, hogy kis terület a csivavának csak akkor felel meg, ha kis mozgásterét kompenzálod napi hosszú sétával, kertben eltöltött hosszabb időzéssel, ha van rá mód (optimális időjárás mellett). Nagyobb mozgástérre van szüksége, mint ahogy az ember hirtelen megbélyegzi őket. Apró termetük ellenére hatalmas a mozgás igényük.

Első fajtának sem nevezném optimálisnak a csivavát, mert fel tudják adni a leckét épp úgy, mint bármelyik másik fajta..sőt! Apró termete ellenére nagyon is határozott kézre van szükségük ahhoz, (még az egészséges idegrendszerű egyedeknek is) hogy ne egy hisztérikus, elkényeztetett harapós felnőtt kutyát neveljünk fel az apró kölyökből (ez az esetek nagyobb részében nem is a genetikán, hanem a gazdán múlik). Rettentően jó eszük van, és ezzel folyamatosan azon vannak, hogy a kedves gazdának a fejére nőjenek.

Mindemellett csak imádni lehet őket, rengeteg örömet tudnak okozni, lehet vinni kutyasuliba, kirándulni hosszú túrákra, apportozni stb. A lényeg, legyen lemozgatva :)


Mondom ezt úgy, mint a fajta hűséges imádója, trénere.

Egészségről és minőségről nem kezdek papolni, ezt több tucat másik kérdés alatt megvitatták már.

2014. márc. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ :)
2014. márc. 4. 09:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem előző kutyám csivava volt, elég nagy a fajtájához képest (5kg) és 18 és fél évesen ment el... Nagyon jó fej kutyák és tényleg nagy a mozgás igényük :) Lakásban nagyon jól elvolt az enyém (120 négyzetméter). Viszont fázós, NAGYON válogatós, NAGYON akaratos. Nehezen lehet tanítani, ha nem kezded elég korán. Egygazdis kutyák, ha pl. hárman vagytok a családban akkor mondjuk kipécéz téged és te leszel a mindene :D Nem szabad lebecsülni a mérete miatt, a csivava ugyanis nagy kutyának hiszi magát, ugyanúgy fegyelmezi kell, mint pl. egy vizslát :D


Más:

ha kertes házad van és felügyelet nélkül hagyod, egy pillanat alatt kiemelhetik a kertedből...Sok ilyen szrházi van sajnos! De egy nagyobb macska is elintézheti :/ Ja és készülj föl a sok beszólogatásra, hogy vakarcs, patkány, stb.


Bullterrierről nem tudok nyilatkozni :D


Éééés nekem most egy 11 kilós keverékem van, foxi-tacskó meg valami bull keverék, ugyanúgy lehet babusgatni, mint egy csivavát, bár felvenni nehezebb :D De igazából MINDEGY milyen fajtát választasz, mert mindegyik imádja, ha foglalkoznak vele és szeretgetik ;)


Én a helyedben menhelyről/sintértelepről hoznék el egy kutyát, ott nagyjából látszik is, milyen a személyisége (nyomulós, alázkodó, nagyon beszari :D).

2014. márc. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!