Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egyik napról a másikra elkezde...

Egyik napról a másikra elkezdett vedleni a tengerimalacom, megfogtam és magától hullik ki a szőre. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet valami betegség, de lehet pl C vitamin hiánytól (ők ugyanúgy mint mi nem tudják előállítani a C vitamint, tehát kívülről kell bevinni). Lehet ásványi anyag hiány. Lehet, hogy megfázott, lehet hormonális probléma, fertőzés, valamilyen élősködő. Lehet hogy szennyezett zöldet kapott.

Mit szoktál enni adni neki?

2009. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy hete van csak meg, eddig almát, répát és ezt a Halywood tengerimalac eledelt kapta.
2009. dec. 15. 15:11
 3/10 anonim ***** válasza:

A mienké a c vitamin hiánytól

Lehet kapni a patikában por c vitamint. Emberpatika

2009. dec. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az eledel dobozára az van írva, hogy tartalmazza a szükséges C vitamint és ásványi anyagokat. Hát nem tudom... :S
2009. dec. 15. 15:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is először a C vitamin pótlást próbálnám meg.
2009. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Narancsot vagy mandarint adhatok neki?
2009. dec. 15. 15:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Akár citromot is...én mindig kiszedem az apró narancs vagy citrom darabkákat a belsejéből, szóval meghámozom és a bőrét is lefejtem és azt adom nekik.Ha nem fogadja el akkor úgymond 'szagoltatás' nélkül nyomom a szájukba mert miután rájönnek h az íz jó akkor már maguktól kérik. Persze ez nem azt jelenti h rájuk erőszakolom...

Egy állatorvoshoz ha eltudnád vinni az jó lenne. Amikor én is megkaptam a malimat, rögtön első nap vihettem dokihoz mert az egyik szemecskéje begyulladt. Nyáron az én malackáimnak is hullott a szőre, akkor az orvos azt mondta h rühesek...piszkos forgács okozta,ami valószínűleg nem megfelelő helyről volt szerezve az üzletbe.

2009. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagy mértékben hullik a szőre? Esetleg foltokban hiányzik is neki? A tápról annyit, hogy tényleg a megfelelő mennyiségű c vitamint tartalmazza, ez mellé a táp mellé már nem szabad c vitamint adni, mert az már túl sok lenne.

Valószínű, hogy gombás fertőzése van, ha élősködőket nem látsz rajta.

Nizoral samponnal kell akkor megfürdetni.

A legjobb lenne, ha megmutatnád 1 állatorvosnak!

2009. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akár beltenyésztett malacka is lehet!
2009. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
C vitaminból nincsen "sok". Tudomásom szerint nem zsírban, hanem vízben oldódó vitamin, nem épül be, hanem kiürül a fölösleg.
2009. dec. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!