Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom szőre annyira...

A tengerimalacom szőre annyira hullik, hogyha végighúzom rajt a kezem, teli lesz vele a tenyerem. És olyan, mintha korpás is lenne. Mi lehet?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 17:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy van még 1 malacom, és neki nem. Ugyanott élnek, azt esznek, meg minden. Lehet, hogy azért, mert kicsit már koszos a forgács, és nem tudtunk venni, mert elfogyott?
2010. máj. 3. 17:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen a tengerimalacunk, eléggé hullik a szőre, és apró fehér pontok vannak rajta. Voltunk állatorvosnál, és azt mondta, nem lát semmi élősködőt, a bőr sem változott. Ha továbbra nagyon vakarózi-sebesre vakarja magát, vigyük vissza. Azt mondta ilyen tavaszi megújulás lehet.

EZ NEM AZT JELENI, HOGY NEKED IS EZ A HELYZET

Mennyi idős a malackád? Mikor kezdett ilyen lenni? (csak most vetted észre, vagy tényleg most kezdődött?)


Azt tanácsolom, hogy figyelgesd a bőrét, nincsenek-e elváltozások rajta, nem kopaszodik-e, és ha jó a szemed Mennyi idős a malackád? Mikor kezdett ilyen lenni? (csak mosMennyi idős a malackád? Mikor kezdett ilyen lenni? (csak most vetted észre, vagy tényleg most kezdődött?)t vetted észre, vagy tényleg most kezdődött?)azt is tudod vizsgálni, hogy a feehér pontok mozognak-e ha igen hát vmi élősködő.Vidd állatorvoshoz szerintem, ne kockáztass! Ha sokat vakarózik, akkor meg minden képpen irány a doki. Szerintem a forgácstól nem lehet. Mennyi idős a malackád? Mikor kezdett ilyen lenni? (csak most vetted észre, vagy tényleg most kezdődött?)

2010. máj. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krisztina24 válasza:

Nekem mindkét malacomnak hullik a szőre..amíg csak az egyik malacka volt, mi is elvittük állatorvoshoz..de ő sem talált semmit..mondta hogy esetleg C vitamint adhatunk neki.

Most már ketten vannak,de időközönként hullik a szőrük..én is arra gondolok,hogy "tavaszi" megújulás van náluk..vagy csak frissül a bundájuk.

2010. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!

valószínű bőrgombája van, válaszd el a másik malackát tőle, hogy legalább ő ne fertőződjön meg! vidd el állatorvoshoz! ennyit tehetsz. fürdeni ilyenkor nem szabad. a szőrhullás önmagában még nem lenne kóros, de a korpás bőr igen.:(

2010. máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Felhívtam az állatorvost. Honlap jön. Most volt beteg 2 cicám is, úgyhogy sztem megszokta, hogy jönnie kell. az előző hónapban 6-szor jött. :) vagyis :(
2010. máj. 4. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!