Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ketrecrágás ellen mit tehetnék?

Ketrecrágás ellen mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már rengeteg dolgot kipróbáltam !


~Fa/Kötött rágó játékok (nem használt)


~A helyre ahol rágta plüss kacsát tettem ami pont elfedte a részt de ő le tépte ! És a rácsra ment!(nem használt)


~Citromlé! Addig nyalogatta és vágta a fejeket míg lenem jött! És hiába kenegettem újra meg újra :(


~Fogkoptató ! Én olyat vettem amibe alma volt elrejtve ezt is csak addig használta míg ki nem szedte az almát !


Az ecetet még nem próbáltam tán érdemes lenne ?

Még csak 6 hónapos aggódok , hogy már teljesen "függő" lett a rácsrágásra !:,(


Ha van bármi tanácsotok ami nektek bevált kérlek titeket segítsetek , terráriumba nem szeretném tenni mert nem szellőzne jól és nálunk nyáron nincs légkondi , emiatt nagyon be fülledne !


Előre is köszönöm a válaszokat !



2014. márc. 16. 20:57
 1/8 makaroni100 ***** válasza:
24%
Ecetet ne próbáld!! Egyébként mindeggyik szokta rágni az enyémek is ! Szoktak bettenni száraz kenyérnek a héjját ,azt mondják az is jóó!
2014. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szokott kapni , de csak keveset ! Akkor ezentúl nagyobb darabokat adok neki ! :) Naponta lehet nekik adni ? Hosszú távon javíthatja ezt a szokást neki ? Köszönöm a választ ! Akkor ecetet nem rakok a rácsra !
2014. márc. 16. 21:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ha nyúlról van szó akkor eszedbe ne jusson kenyeret adni neki, felpuffad és meghal, persze néha néha, kb én hetente neki egy 5*2 centis darab héjat, de ha minden nap adsz neki akkor az feldagad benne leáll az emésztés stb stb .. próbált meg letakarni estére a ketrecet, eleinte és csak a rászólással és azzal próbálkoztam hogy letoltam az ajtótól ahol rágta, utána ez a letakarás vált be, ha én már nem érek rá, de ő még ki akar jönni rágja a ketrecet, de letakarom és egyből elhallgat, tudja hogy mivan, meg lehet rá tanítani csak türelem kell hozzá, mennyit foglalkozol vele, lehet az a baja hogy ő kevesli a vele töltött időt
2014. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tegyél egy összehajtogatott törölközőt a ketrec tetejére, arra meg egy nehezéket (könyvet, vagy bármit).

Rágni így is fogja, de sokkal kevésbé hallatszik.

Meg megnézheted, hogy hol zörög a ketrec (az ajtónál, a sarkoknál) és rögzítsd valahogy.

2014. márc. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Egy aranyhörcsögöm van egy kislány !


Igazából nem a hangja zavar hanem féltem hogy ennek lesz-e valami következménye pl. letörik a foga !ezért próbálom erősíteni a fogait :)

2014. márc. 16. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez mind unaloműzés. Egy idő után már mániájává válhat. Szerintem a rácsnak is van egy fura íze amit kedvelnek, de nem biztos. Én gyümölcsfa ágát tettem nekik be, mint mászóka plusz rágcsáló. Bevált nekem, szívesen rágcsálták, bár vigyázz mert csak a permetezetlen vegyszermentes az ideális. Nekem a kertemben találtam ilyet szerencsére. Most tavasszal a metszések idején szívesen ad bárki ha nem permetezett és szépen kéred.
2014. márc. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

igen a gyümölcs vagy bármiféle faág ami nem volt permetezve azt adhatsz neki,majd szépen azt rágcsálják de nekem ezért van terráriumom,sokkal jobb readásul láthatom is teljesen és nem takar el semmit egy fekete rács.

Meg ugye a ketrec csúnya lesz ey idő után hogy a festéket lerágták.

De adj neki még pár játékot,nekem van benne ilyen va gurika amiben van egy kis csengő azt szereti,van benne neki egy libikóka amit szintén nagyon szeret :D

Van benne neki fa alagut mivel bújkálni nagyon szeretnek így nem unatkoznak,mert bezony ha ketrecet rágják unatkoznak,vagy ki akarnak jönni kicsit szedd ki a kezedbe és játsz vele.Nekem régen ketreem volt és azt mondjuk ritkán rágták de volt bent nekik mindig valami gyümölcs amit rághattak meg persze faágak is.

2014. ápr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van faága is de nem nagyon segít :(
2014. ápr. 4. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!