Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy kezeljem a nyuszimat...

Hogy kezeljem a nyuszimat fulruhesseg ellen?

Figyelt kérdés

Neostomosant irt fel a doki. A hasznalati utmutaton ez van:

"Nyúl : fülrühösség esetén az 1 :400-as hígítású oldat 1-1,5 ml-vel

kezeljük mindkét külső hallójáratot. A kezelést 7 nap után

megismételjük. Egyéb bántalom esetén az 1 :400-as hígítású

munkaoldat használható permetezésre"


Tehat akkor bele kell fecskendeznem a fulebe?:S Es ha befolyik a hallojarataba, nem okoz ez gondot?

Raadasul a tajekoztato masik resze azt is irja, hogy az egesz nyulat es a kornyezetet spricceljem le ezzel. A doki nem mondta, hogy az egesz nyulat kezeljem..


Most akkor mit es hogy?..


2013. jún. 18. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
hát ez tényleg elég kacifántos most sztem, mivel azt írja hogy külső hallójáratot kezeld, így vattával vagy az ujjaddal kenegesd be és holnap hívd fel a doki vagy menj el hozzá és tisztázd hogy mégis mit csinálj vele :) de sztem nem kell az egész nyulat kezelni mivel ott van hogy egyéb bántalom esetén, azaz hogy másmilyen élősködő van a nyuszin, szóval ez nem csak a rühre jó, hanem, pl atkákra, ha be kéne a belső fülbe is fecskendezni akkor mondta volna a doki, biztos még nem annyira elterjed így elég ha csak a külsőt leecseteled :)
2013. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudta megmondani, hogy ruh vagy atka, mert eleg kezdetleges meg, csak en egybol rohantam vele orvoshoz.. :P
2013. jún. 19. 08:08
 3/3 anonim ***** válasza:

A fülébe kell fújni.

1-szer lefújhatod a helyét, és a nyulat, ha van elég oldat, de a lényeg a fül. Ha belefolyik a fülébe, majd kirázza. Nem baj.

2013. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!