Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Reggel az udvaron találtam...

Reggel az udvaron találtam egy dobozt amire ez volt írva " ő mostantól a tiéd" kinyitottam, és egy kisnyuszi volt benne. Nem volt még nyulam úgyhogy nem tudom hogy kell gondozni. Ki segítene?

Figyelt kérdés

2014. márc. 17. 17:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
41%
bár én is kapnék egy ilyen cuki kis ajándékot:')
2014. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Cuki volt bizony jól megleptek:)
2014. márc. 17. 17:25
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Hát... Először is kéne egy ketrec neki, valamint faforgács alá. A kisállat kereskedésekben, vagy a nagyobb üzletekben (tesco, madarastesco, lidl, aldi...) lehet találni egy csomó nyúlkaját. Kell neki itató, olyan 500-1000 ft körül van, meg széna ami szintén van a tescoban, sparban, olyan 300 forint körül van..( mivel van udvarotok, te is "csinálhatsz" szénát.) Szereti a zöldségeket, gyümölcsöket is. Ha otthon vagy vele, akkor hagyd sokat nagy területen, hadd ugrándozzon ilyenek :) öhm, most így hirtelen ennyi, ha van konkrét kérdésed írd meg itt, vagy privátban, szia.
2014. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 gyevickie ***** válasza:
84%

Ami nagyon fontos nyuszinak: a széna (ez az alaptápláléka), mellé víz lehetőleg önitatóban. A széna gondoskodik a megfelelő emésztésről és a fogak kopásáról. Ezek mellé vegyél neki állatkereskedésben kapható nyúltápot. Magvakat ne adj neki, mert kövér lesz, illetve felsértheti a száját. Kaphat kis mennyiségű, permetezetlen zöldséget-gyümölcsöt, megmosva és nagyon szigorúan szárazra törölve. Nyúltáp: reggel-este 1-1 evőkanál, zöldség reggel-este 1-1 szelet. Vizes, nyirkos füvet, káposztát, krumplit, K betűs zöldségeket, babot, salátát, uborkát nem ehet!!!

Alomnak használhatsz forgácsot. Nem tudom törpenyúl-e, ha igen, azt jobb bent tartani lakásban. Szereti a búvóhelyet is. Legjobb neki egy 100x50 cm-es ketrec, de ha házinyúl építhetsz neki nyúlólat is. Udvaron kevésbé fog megszelídülni, lakásban nagyon az emberhez tud nőni. Bárhol helyezed el, a ketrec legyen huzatmentes, tűző naptól és kártevőktől védett helyen!

A nyuszit oltatni szükséges, myxomatózis és vérzéses betegség ellen, ha jól tudom, ezeket legyek és szúnyogok terjesztik. Állatorvosnak (ha pesti vagy) tudom ajánlani a z Állatorvosi egyetem orvosait.

Ha van még kérdés igyekszem segíteni! :)

2014. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

3 hónapos kora előt ne adj neki zöldséget, gyümölcsöt!

Forgács nem kell a ketrecbe, elég neki a wct almozni.

Tápból a legjobb a versele laga cuni complete, esetleg a hallywood, vagy a versele laga cuni fit.

Ajánlom, hogy nézelődj a torpenyul.hu oldalon, vagy fbon a nyusziimádók csoportban, minden infot megtalálsz a helyes nyuszitartásról.

2014. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Annyit még hogy milyen fajta lehet? Nagyon selymes fekete fehér foltos és elég hosszú a szőre(kisnyuszihoz képest)
2014. márc. 17. 18:01
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Esetleg képet raksz róla? Így látatlanban nehéz megmondani..egyébként én forgács helyett ajánlanám a fapelletet, sokkal praktikusabb.
2014. márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 gyevickie ***** válasza:
78%
Azt még elfelejtettem, hogy a karmait rendszeren ellenőrizni és szükség esetén, minimum havonta 1szer vágni kell! Ehhez lehet kapni kisállatoknak való ollót.
2014. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ok anyukám állatorvos:)
2014. márc. 17. 19:03
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Az jó. :)

De ért a nyuszikhoz? Mert nem mindegy. Te se mész fejfájással urológushoz, mondván, hogy az is embert gyógyít.

2014. márc. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!