Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mostantól kezdve akkor ez...

Mostantól kezdve akkor ez mindig így lesz, a macskák állandóan bent lesznek?

Figyelt kérdés
Idős édesanyám 3 hónapja öregek otthonába költözött kertes házból, ahol 2 macskát tartott, őket nem vihette magával. Kikönyörögte hogy fogadjuk mi be a cicákat, mi is házban lakunk. Az volt a szöveg, hogy ezek tulajdonéppen kinti macskák csak percekre jönnek be a házba enni. Ez eddig se nagyon állta meg a helyét mert a macskák állandóan beszökdöstek, bekéredzkedtek éjszakára stb. Én idegenkedem a macska bent tartásától egyébként, nem szeretem ha a házban vannak. Amióta bejöttek a hideg idők, gyakorlatilag a macskák nem hajlandók elhagyni a lakást, épp fordítva van mint ahogy anyám mondta, percekre mennek ki és egész nap bent vannak. Hiába teszem ki őket, nyavíkolnak, kaparják az ajtót, ablakot, beszökdösnek az első ajtónyitásra. Engem nagyon zavar hogy mindenhol macska van, mindenhova felmásznak, ágyra, kanapéra, asztalra, szekrényekbe. Kérdeztem édesanyámat erről aki végülis bevallotta hogy hát igen télen azért többet szoktak bent lenni, ami azt jelenti hogy télen bent tartotta őket egy az egyben. Nem tudom most mit csináljak velük, nem erről volt szó, nekem ez így nem felel meg. Ki lehetne esetleg szoktatni őket valahogy?
2013. nov. 27. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Megfogod, kivágod, nem engeded be.
2013. nov. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam de ribilliót csinálnak, szétkaparják az ajtót és ha nyitjuk az ajtót beszöknek a házba. Már lejött a festék a bejárati ajtóról...
2013. nov. 27. 16:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a macskák természetüktől fogva olyanok, hogy ha valahova beengeded őket, akkor azt a területet úgy ahogy van bejárják, birtokolják.

Le lehet tiltani dolgokról, de bele dilizhetnek, viselkedészavaraik lesznek, agyon hugyoznak mindent, és agresszívak is lehetnek, mert genetikailag képtelenek rá, hogy mentálisan feldolgozzák az ilyen korlátozásokat.

Szóval ha nem akarod, hogy az egész lakást belakják, akkor abból indulj ki, hogy egyáltalán, be se engedd őket.



Ami az ajtót illeti, kéne oda rakni valami fém táblát, vagy osb lapot ideiglenesen, hogy azt kaparják.

És ha észre veszed, hogy kaparják, akkor alaposan rájuk kell ijeszteni.

Hozzávágni valami kulcscsomót, vagy műanyagflakont, amiben kavicsok vannak, vagy lelocsolni vízzel...

A lényeg, hogy beszarjanak ijedtükben.

Szigorral szinte lehetetlen leszoktatni valamiről, rossz élmény okozással többre mész, szóval fő a meglepetés.


És ami az egésznek a lényege, hogy legyen más alternatíva!

A macskák még az őszi időjárást is igen nehezen viselik el, a dög meleget szeretik, bármit megtesznek hogy melegben legyenek.

Kéne nekik valami fűtött hely.

Nincs esetleg valami mellékhelyiség, ahol lehetne csinálni valami kis alap fűtést?

Vagy ha teljesen megoldhatatlan, akkor is kéne valami magas biztonságos helyen egy extra szigetelt kuckó, ahova be tudnak húzódni.

Igazából fűtés nélkül nem igen bírják a telet. Lehet, hogy nem halnak bele, de egy macskának ez egyértelműen állatkínzás, szóval azon túlmenően, hogy a házba nem engeded be, mindenképpen kéne valami más megoldás a melegedésre.

2013. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van egy alsó helyiség ami temperálva van, ott minimum 5 fok mindig van. Oda csináltam nekik kis bélelt kuckót, de be se teszik szinte a lábukat. Nem akarom hogy megfagyjanak, de a házban sem szeretném teleltetni őket.
2013. nov. 27. 17:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Ott simán kibírják.
2013. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tölts meg néhány flakont forró vízzel, csavard be egy rongyba vagy régi törölközőbe, és tedd be oda! A mieink így szoktak be a fészerbe
2013. nov. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nálam betelt a pohár. Nem megy a kiszoktatás az alsó helységbe, a macskák folyamatosan szökdösnek be a résnyire kinyitott ablakokon, ajtókon is. Hordják be a latyakot, sarat, csupa szőr minden. Undorodom a kosztól amit behoznak és attól hogy felmennek mindenhova. Különösen a nőstényt nem lehet kirakni, addig cirkuszol amíg be nem jut a lakásba, aztán nem lehet megfogni hogy kivágjuk. Én ezt nem viselem el az életteremben, úgyhogy úgy döntöttem a macskáknak menniük kell. Édesanyámnak nem fogom megmondani, különben nem szólna hozzám többet.
2013. dec. 4. 16:52
 8/9 anonim ***** válasza:
A macskák rendkívül hosszú utat is meg tudnak tenni hazáig
2013. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
?? Ezt most hogy értelmezzem? Hogy nem fogok tudni megszabadulni tőlük??
2013. dec. 4. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!