Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A barátnőm patkányai folyamato...

A barátnőm patkányai folyamatosan kirágják magukat a ketrecükből! Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
A barátnőm pár hónapja vett 3 csuklyás patkányt. Az első hónapban semmi probléma nem volt velük. Lecserélte a ketrecét egy nagyobb ketrecre. Pár nap után a patkányok eltüntek és mindenhol kereste..Megbújtak egy szekrény mögött..Vissza tette őket de megint kiszöktek..és ekkor észre vette hogy egy hatalmas lyuk van a ketrec oldalán..És nagyon sok helyük volt a ketrecben,mindig volt innivaló,ennivaló mégis kiszöktek..Mivel kirágták visszatette őket a kisketrecbe..Abból is kirágták magukat!! most megint egy másik ketrecben vannak,de már azt várjuk mikor fognak egy lyukat rágni rá..És nem állithatom, hogy rossz gazdájuk mivel mindent megvesz nekik a patkányok is kötődnek hozzá,szelidek,barátságosak csak ez az egy gond van velük. Kérlek segitsetek tanácstalanok vagyunk,gondoltunk már terráriumra is..

2014. márc. 19. 21:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Szerencsére az én patkányaim nem csinálnak ilyet. Ki szokta őket venni? Napi fél óra foglalkozást igényelnek. Nekem sincs mindig ennyi időm, de azért rendszeres kontaktusban vagyok velük. Van amúgy fogkoptatójuk, azt szeretik nagyon. Nem hiszem, hogy a szökés vonzza őket, inkább a rágás. Adjatok nekik keményebb dolgokat enni, játszatok velük sokat. Akkor lehet, abbahagyják. Ha nem, akkor terráriumba tehetitek őket, csak azt macerásabb takarítani, szerintem.
2014. márc. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
igen persze ki voltak engedve minden nap azóta kezdtek el szökni :( megpróbálom a fogkoptatót köszi szépen!
2014. márc. 19. 22:34
 3/30 A kérdező kommentje:
Már adott nekik egyszer fogkoptatót akkor minden rendben volt.Valószinüleg ez lesz a probléma
2014. márc. 19. 22:35
 4/30 anonim ***** válasza:
55%
Nézd, harmadik, én vagyok az első. És miből gondolod, hogy nekem más véleményem van rólad? Ha szabad megjegyeznem én állatbarát vagyok. A barátnőd meg állattartó. Érted a különbséget?
2014. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
De szerinted mégis..egy csuklyás patkányt miben kéne tartani, ha te 'szakértő' vagy ?? -_-
2014. márc. 19. 22:40
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem is ismered,de máris leszurod azzal, hogy nem törődik velük rendesen..?? Nem tudom hogy honnan ismered ilyen jól.mondom,mindent megad nekik, nem véletlenül kötődnek hozzá a patkányok
2014. márc. 19. 22:41
 7/30 anonim ***** válasza:

Lol, szerintem azért kicsit vicces, hogy rögtön nem vette észre vagy nem esett le neki, hogy valószínűleg lyuk lehet a ketrecen, ha egyszer a patkányok elszöktek belőle. Mármint nem semmi, hogy még vissza is tette őket a lyukas ketrecbe. Na mindegy...

Szerintem egyszerű a dolog, olyan ketrecet kell venni, amit nem tudnak kirágni. Nem kapható olyan ketrec ami pl. fémből készült és nem tudják kirágni? Valami komolyabb fémet már biztosan nem tudnak kirágni. Gondolom csak kapható ilyesmi, hiszen ma már viszonylag nagyobb számban tartanak patkányokat az emberek, azok meg bizony rágnak, tehát elvileg már kellett volna, hogy készüljön nekik megfelelő ketrec is, hiszen biztosan nem csak nálatok jelentkezett ez a probléma.

Végső esetben jöhet a terrárium, de akkor ügyeljetek arra, hogy rendesen szellőzzön, bejusson nekik friss levegő és pl. nyáron a hőmérséklet se legyen odabent túl magas. Illetve értelemszerűen olyan valamivel fedjétek le, amit még akkor sem tudnak kirágni, ha esetleg valahogy feljutnak hozzá, és a levegőt is átengedi (pl. valami rács, amit fel sem tudnak lökni, esetleg valami kis súlyt tenni rá, akkor már tényleg majdnem atombiztos :)).

2014. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
6%

Miért is kellene egy patkányt bármiben is tartani? Milyen jogon? Kinek képzeli magát a barátnőd? És egyáltalán, hogy jön ahhoz bárki is, hogy - nem csak patkányt, de bármelyik másik élőlényt - minden ok, ítélet stb. nélkül ketrecbe tartson?

(Látom, a moderátor is inkább állattartó, mint állatbarát.)

2014. márc. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Nem ő nyaralni volt és addig a patkányok máasra voltak bizva..és ugy történt meg.És azért tette vissza mert nem vette észre,hogy ott a lyuk :DDD
2014. márc. 19. 22:44
 10/30 A kérdező kommentje:
Te normális vagy??? Akkor garázdálkodjon szabadon a szobában és piszkitson mindent össze.??? Nem értelek
2014. márc. 19. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!