Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor tehetem vissza az apa...

Mikor tehetem vissza az apa tengeri malacot a családjához?

Figyelt kérdés

A tengeri malacunk lefialt ebben a hónapban 14-én.(nem tudom jól írtam-e hogy fialt,először vannak tengerieink).

Hirtelen jobbnak láttuk ha kiveszük az apát,mert féltünk hogy esetleg kárt tesz bennük.Bár édes szelid természetűnek tűnik,tavaly augusztus körüli születésű,és nekem egészen szelid már.Én foglalkozok velük a legtöbbet.

A lényeg,ki sem kellet volna venni?Vagy jól tettük.Valamint mikor tehetjük vissza?

vagy akkor megint várható a szaporulat? :))

Akkor megint párosodni akar majd...Mit tegyünk???

sos



#tengerimalac #hím #kis malacok
2014. márc. 26. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
De jó, hogy kivettétek, a hím ugyanis akár az ellés után 2 órával befedezheti a nőstényt. Szerintem semmi esetre se tegyétek vissza, inkább azt kellene hozzáértővel megállapíttatni, hogy milyen neműek a kicsik és akkor a hímek mehetnek apuhoz, a nőstények anyuhoz. A piciket 4 hetes korban ajánlatos leválasztani a mamától, mert a kishímek már 5 hetes korban ivarérettek, de a nőstények már 4 hetesen is. Mivel abszolút kezdők vagytok, nem volt jó ötlet különneműeket tartani együtt, jobb lett volna két hím vagy két nőstény. De ha már így alakult, nem kéne feleslegesen szaporítani őket.
2014. márc. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak teljes mértékben igaza van. Akkor rakjátok vissza a hímet, ha már túl van ivartalanításon és letelt a karantén időszaka. Más körülmények között SOHA ne rakjátok vissza. A kicsik nemét minél előbb hozzáértők segítségével meg kell állapítani, nehogy a kisfiúk idővel befedezzék a mamát, mert annak súlyos genetikai szövődményei lehetnek.
2014. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem volt szándékos!két fiúként kaptuk őket.Vagyis a fiamnak küldték ajándékba.Akkor az apa nem bántja majd a kicsit?Köszönöm a segítséget!
2014. márc. 27. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!