Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adjak neki enni?

Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy csincsillát de nem tudom mit adjak neki enni. Állitólag szereti a csokit és a popcornt, ez igaz? És forgácsot rakjak alá vagy szénát? Leírnátok hogy nagyábol miket kell rola tudni?

2014. ápr. 5. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Csokit és popcornt nem szabad neki adni.

Azért nem ártott volna előtte tudakozódni, de még most sem késő.


Mit egyen a csincsilla:

[link]


[link]

2014. ápr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És mivel társas lény, egyedül csak szenvedni fog.


Legalább olvasgasd ezt a csincsilla.hu-t ott sok jó írás van a tartásáról.

2014. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Majd akarok veni egy lányt is de még nem találtam olyat ami olcsó és a közelben van.
2014. ápr. 5. 22:10
 4/5 A kérdező kommentje:
És a por fürdő? Azt minden nap kell?
2014. ápr. 5. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


"Porfürdőzés - Mennyi ideig, milyen gyakran?


A porfürdőt csak időszakosan kell elérhetővé tenni a csincsilla számára, nem kell a végtelenségig a közelében hagyni. A túl sok porfürdőzés kiszáríthatja a bőrét, és ha a por bent marad a ketrecben, a csincsillák gyakran beleülnek, és/vagy alomként is használhatják. Naponta kell fürdeniük, és inkább az esti órákban, amikor aktívabbak. Ha láthatóan zsíros a bundája, és nagyon a testéhez tapad, mindenképpen szüksége van a porfürdőre, de ha száraz a bőre és vakarózik, ritkítsd a fürdők számát! Ne hagyd a csincsilládat 5-10 percnél tovább fürdőzni, ennyi bőven elegendő!"



Lehetőleg ne szaporítsd majd őket felelőtlenül.

Azt tudod mit adj neki enni? Mert nyúltápot meg ilyesmiket nem szabad nekik adni.

2014. ápr. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!