Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire fáj, ha egy dzsungári...

Mennyire fáj, ha egy dzsungáriai törpehörcsög megharapja az ujjunkat? Mihez hasonlít?

Figyelt kérdés
2009. dec. 20. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
nagyon
2009. dec. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát attól függ miért harap meg! Az enyém, ha kíváncsiságból harap, az nem fáj nagyon, mert azt "finoman" csinálja. Viszont amikor azért harap meg mert nem tetszik neki valami, na az nagyon fáj!
2009. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából még nem nagyon értem hozzá, csak akkor, amikor felmászik a ketrec rácsára, akkor megsimogatom a hasát, és tűri. De még nem nyúltam hozzá, csak közelítettem, de mintha ugyanúgy "be akarta" volna kapni az ujjam, mint a napraforgómagot (szoktam az ujjaimból adni neki ketrecen keresztül). Már megvan augusztus 3. óta, de még nem vettem kézbe, félek, hogy megharap.
2009. dec. 20. 17:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha sosem veszed kézbe, akkor vad marad, nem lesz szelíd és kezes, és ezért fog megharapni, mert bizalmatlan lesz. Ezért el kéne kezdeni kézhez szoktatni, de ahhoz kézbe is kéne venni.
2009. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, de hogyan, ha megharap?:D Bőrkesztyűben fogjam meg?XD
2009. dec. 20. 18:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy megharap ha kézbe veszed. Hát először kezd el szoktatni magához a kezedhez. Ezt úgy csináld, hogy finom falatokat pl. apró sajtdarab, vagy éppen a kedvenc kajáját a kezedből adod oda neki. Megvárod, míg kiveszi a kezedből. Ezt egy jó párszor ismételd meg. Amikor már ez jól megy, kezdd el simogatni (de bent a helyén). Az a lényeg, hogy a kezet jó dologhoz kösse. De arra figyelj, ha úgy simogatod, hogy kaja szagú a kezed, azért haraphatja meg, mert érzi a szagot, és azt hiszi az ujjad is kaja. Szóval csak tiszta kézzel. De amúgy agresszív vagy miért félsz tőle ennyire? Mert ha minden ok nélkül "támad" a kezedre, akkor oké, na de nem törvényszerű, hogy meg fog harapni, ha ki akarod venni. De úgy vedd ki, hogy ne ejtsd le, ha esetleg megharap. Én úgy csinálom (pedig az enyém nem harap, csak félek, hogy kiugrik a kezemből), hogy van egy kis kosár, pont az ő mérete, azt berakom neki, belemászik, és abban veszem ki, és ugyanígy teszem be. Így nem fog leesni. Keríts el egy részt a szobádban, oda rakd ki, és ott gyakorolj vele. Sok sikert.
2009. dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
fú ne tudd meg milyen nekem már volt hogy elkezdtek vérre harcolni és én közéjük nyúúltam . Volt amikor aazért harapott meg mert beszorúlt és amiközben harapott én csak úgy tudtam kiszedni. Ennél a harapásnál szószerint ömlött a kezemből a vér
2009. dec. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 jordan07 válasza:
hát legjoban egy hörcsög harapásra hasonlít :D
2011. jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem már megven 2 hónapja de egyszer se harapott meg durván csak álmosan megkóstolt(nem fájtcsöppet se )
2011. máj. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!