Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a nyulamnak?...

Imolanna kérdése:

Mi baja lehet a nyulamnak? Amióta megízlelte a petrezselymet, mintha kicserélték volna.

Figyelt kérdés
8 napja hoztam el a kisállat boltból az akkor 6 hetes nyuszimat. Falta a szénát, nagyokat sprintelt a ketrecben, ugrabugrált, ilyesmi. Azóta, hogy adtam neki petrezselyem zöldet, lényegében csak vedeli a vizet, néha elcsámcsog 1-2 szál szénát, nem futkározik, cserébe amint közel kerülök a ketrechez, rohan és szaglászik. 2 napja nem adtam neki petrezselymet, de még mindig ugyanez...
2014. ápr. 11. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
3 hónapos koráig egyáltalán nem kaphat mást szénán, tápon, és vizen kívül. AZONNAL nézz utána a helyes nyúltartásnak!!!
2014. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hidd el, utána néztem, ez a "3 hónap" valahogy kimaradt. Állatorvosnál voltam vele, amikor elhoztam, ő azt mondta, ehet módjával. Egyébként meg ez a komment semmi segítséget nem nyújtott, mert mint olvashattad, azóta nem adtam neki.
2014. ápr. 12. 01:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi baja lesz a zoldsegtol? Kivancsisagbol. Csak mert en sem olvastam sehol, es a tengerimalacom kapott egybol zoldseget. El es virul es imadja a zoldsegeket.
2014. ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Felpuffad, hasmenése lesz, és belepusztul. A tengerimalac nem nyúl.
2014. ápr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát kb. minden nyulas oldalon írják a 3 hónapot, szal nem tudom, hogy néztél utána.. Am csak annyi, hogy ne adj neki. majd megszokja, hogy nem kap és elkezdi megint enni a szénát rendesen, mint előtte. Ha bogyó meg pisi van, a kedve/közérzete se rossz, akkor semmi gond.
2014. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

www.torpenyul.hu itt nagyon sok használható és jó tanácsot olvashatsz. Írhatsz nekem is, amint tudok visszaírok. NE adj neki még ilyeneket, mert kicsi hozzá. 80% széna, 20% száraztáp az elején, aztán 3-4 hónapos korától mehet fokozatosan a zöldség, gyümölcs, de csakis ellenőrzött helyről való. Én biocuccokat veszek nekik, előtte a szüleim kertjében termett finomságokat ették, amik garantáltan vegyszermentesek. Nagyon hosszú és boldog nyuszizást kívánok Neked, meglátod majd, hogy csak imádni lehet őket :) És írj, vagy olvass utána a fent említett oldalon, ha valami nem tiszta. :)

2 nyuszkó gazdija

2014. ápr. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Voltam vele állatorvosnál, vitamint adott neki meg antibiotikumot. Tegnap már a fogát is csikorgatta, és ma is mintha furán kopogna a foga, ahogy eszi a szénát (legalább megint eszegeti). Szóval most emiatt aggódok...

Am meg nem mentegetni akarom magam, tényleg sok oldalt elolvastam, mielőtt vettem a nyulat, lehet pont olyanokat sikerült, ahol arra nem tértek ki, hogy "ugyan ezeket MAJD eheti a nyúl, de 3 hónapos koráig semmiképp". Annyira szerencsére még nem vagyok ostoba, hogy annak ellenére, hogy olvasom, nem veszek róla tudomást.

(És tényleg nagyon-nagyon furának tűnik, ahogy most rág :/ )

2014. ápr. 13. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!