Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény vélemények?

Lotti2001 kérdése:

Vadászgörény vélemények?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a vadászgörényekről? Érdemes tartani?

2014. ápr. 12. 20:46
 1/9 anonim válasza:
0%
Nagyon büdös, én nagyon nem bírtam a szagát.
2014. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké. De nekem azt mondták hogyha jól van tartva akkor nem büdös. De mégis valami vélemény? Engem nem a szaga érdekel
2014. ápr. 13. 06:00
 3/9 anonim válasza:
50%
De miért szeretnéd tartani? Tenyésztés céljából? Miért lenne érdemes tartani? Ha olyat fogsz ki, még harap is, nem is kicsit. Szerintem abszolút nem érdemes tartani, nem olyan, mint egy kutya vagy egy papagáj, nem mutatja ki a szeretetét. Én annyira nem bírtam a szagát, hogy a ruhán is messziről megéreztem és válás lett a vége, mert megundorodtam általa a férjemtől. (neki volt)
2014. ápr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát csak akkor büdösek ha nem jól vannak tartva vagy nem megfelelő kaját kapnak!és nekem anyum is meg apum is megengedi hogy legyen vadászgörényem meg mindenki azt mondja hogy milyen aranyos meg hogy nagyon megéri tartani!!!!!!
2014. ápr. 13. 08:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem büdösek ha jól vannak tartva. Az ivaros állatoknak van büdös szaguk az igaz, de ez ivartalanítással elmegy, illetve ha a nagy dolgukat végzik az büdös. De melyik állatnak nem büdös a kakija? Naponta többször kell takarítani az almot, ennyi. Illetve az alvó rongyait is érdemes hetente mosni. Szóval nem büdösebb mint egy házban tartott kutya vagy macska, ezt állíthatom (2 fiú görim van)

A harapásról meg le kell nevelni. Ha eleve jó helyről veszed, tenyésztőtől akkor nem sok gondod lesz vele, mert a tenyésztő részben már elvégezte az alap szocislizációs dolgokat a kicsiknél. Ezért is érdemes onnan venni :) Vagy örökbe fogadni olyan görényt, akit szintén szocializálnak, pl görénymentősöktől.

Az hogy, érdemes-e vagy kell-e neked azt te tudod :) Szerintem irtó aranyosak, taníthatóak, lehet rajtuk röhögni sokat, mert mindig kitalálnak valami rosszaságot. Az biztos, hogyha görid lesz akkor nem fogsz unatkozni mellette amikor ébren van. Mellesleg van olyan ragaszkodó mint egy kutya vagy egy macska, ők is elnyúlnak az öledben, várják, hogy simogasd, nyalogatják a kezed, mennek hozzád, hogy játszál velük. Persze görénye válogatja, hogy milyen a természete. Vannak tipikus öl görik, akik szeretik ha sokat dögönyözik őket, és vannak akik kevésbé. Nálam a kettő között van, tehát mikor kedvük van akkor hagyják magukat, mikor nincs akkor nem állnak meg az ölbe. Mint a macskák :D

2014. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszodat! végra aki normálisan leírja hogy milyen!! :) az almot azt persze hogy takarítani fogom mert volt egy benti cicám is régen neki is mindíg kitakarítottam ha végzett :)
2014. ápr. 13. 10:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Ettől még az első válaszadóra is figyelj, mert ő is leírt egy emberi reakciót. Bár a szüleid megengedik, de van tapasztalatuk görényekkel? Mert ha nincs, érdemes, ha ők is megnéznek egyet élőben, sokan tényleg nem bírják a szagát (az enyhe bundaszagot sem), nem tudják kezelni a játékos csipkedést, félnek tőle. Lehet, hogy képen cuki és aranyos, ha élőben is, akkor legyen. Senkinek nem jó, ha később veszekedés lesz belőle, mert a görény "terrorban tartja" a családod tagjait.
2014. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező és 2. válaszoló!

1. "Ha olyat fogsz ki, még harap is, nem is kicsit."

-A harapásról le lehet szoktatni a görényeket, és igen. ha tenyésztőtől veszel akkor Ő alap szinten szocializálja, szóval nem fog harapós görit adni.


2. "Szerintem abszolút nem érdemes tartani, nem olyan, mint egy kutya vagy egy papagáj, nem mutatja ki a szeretetét."

-DE!!! Igen is kimutatja a szeretetét! Nagyon szereti a gazdit és némelyik görény még ragaszkodó is. Ha elviszed sétálni és megilyed akkor például átkarolja a lábadat és fölkéredzkedik. Attól, hogy nem öleb még ugyanúgy azt is szereti, ha simogatják és foglalkoznak vele! A görik is igénylik a szeretetet és természetesen viszonozzák is!


3. "Én annyira nem bírtam a szagát, hogy a ruhán is messziről megéreztem és válás lett a vége."

Igazad van Kérdező. Ha valaki rendesen cseréli az almot akkor nem büdös, kivéve ha párzási időszakban van, azaz "tüzel". Természetesen ezt is meg lehet oldani ivartalanítással.


Mindent összevéve szerintem tarts görényt, mert nagyon mókás és szerető állat. Én is most könyörgök a szüleimnek,

hogy kaphassak egyet. Jó görénytartást és további szép napot!!

2014. ápr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz a sok hasznos választ és fogok is kapni görit !! már a neve is meg van :) Zizike! neked is szép napot! :)
2014. ápr. 20. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!