Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A Dzsungáriai törpehörcsog...

Bolya Belián kérdése:

A Dzsungáriai törpehörcsog kézhez szoktatható?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt kaptam egy ilyen kis hörcsögöt és kisemlősöm még soha nem volt csak kutya. Már eljutottam odáig hogy a kezemből elfogadja az ennivalókat. De a tenyerembe akár hogy próbálom nem tudom becsalogatni. Ha viszont megpróbálok alányulni akkor elszalad és nem szeretném hogy megijedjen vagy valami de elég nagy a kezem és attól tartok hogy fél tőle és nem is tudom majd soha megfognimellesleg már 5-6 hetes és eddig az állatkereskedésben le sem sz*rták szegényt... egyébként nagyon szelíd de mégsem merek hozzányúlni mert félek hogy megharap és nem tudom mekkorát tudna harapni....
2014. ápr. 17. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a kezedből elfogadja az ennivalót akkor már csak idő kérdése és kézhez fog szokni.Találd ki melyik a kedvenc rágcsálnivalója azt add neki kézből.

Az 5-6 hetes höri pedig még nagyon fiatal, az első hörcsögömnek kellett 1 hónap az új helyen hogy teljesen megszokja. Még csak 1 hete van nálad kb ezért még minden új neki. Adj neki időd hogy megszokja a ketrecét az új szagokat és majd megenyhül.



A harapása pedig szerintem nem vészes, legalábbis nekem van rózsásfejű törpepapagájom és hozzájuk képest a höri harapása csak simogatás volt.


Illetve egy jó tanács ne te ébreszd fel, hanem várd meg míg Ő felkel. Tapasztalat, egy felébresztett höri nagyon morcos tud lenni (bár egy ember is az, nemde? :) )

2014. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!