Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszinak naponta hányszor...

A nyuszinak naponta hányszor és mennyit kell adni szénát illetve magvakat?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Mindig egész nap legyen előtte ennivaló, hogy tudja folyamatosan koptatni a fogát. mert ha nem tudja koptatni, akkor azok nagyon megnőnek és nem tud már enni sem majd a rágcsáló. tegyél elé reggel mondjuk fél befőttes üvegnyi szemes takarmányt, meg szénarácsba szénát jó marékkal. és nézd meg délben, hogy elég e estig, vagy mennyi hiányzik belőle. majd kitapasztalod előbb utóbb, hogy mennyit eszik meg egy nap alatt és hogy mennyit tegyél neki oda reggel, hogy másnap reggelig kitartson.
2014. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
55%
Széna mindig legyen előtte, az kell hogy koptassa a fogait és jót tesz az emésztésének. Az én nyuszim nem valami jó evő, ha mondhatom ezt, én este adok neki 6-8evőkanálnyi tápot, de azt másnap estig sosem eszi meg. Szóval ezt nem tudom pontosan, de én azt mondom, ki kell tapasztalni, hogy mennyit igényel, persze azért ne hízzon el, mert az nem tesz jót nekik. :D Az én nyuszim 2napknta legalább kap valamilyen zöldséget, éppen ami a konyhában akad. Pl. nagyon szereti a krumplihéjat. De azért a K betűs zöldségekkel vigyázni kell, mert felpuffadnak! Szóval adhatsz neki mindent, csak mértékkel :)
2014. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. máj. 4. 20:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A miénk oroszlánfejű törpe, felnőtt korú. m,ert ugye ez is lényeges.

Ha nem akarod, hogy elhízzon, akkor elég neki reggel és este egy kiskanálnyi táp. SZéna mindig legyen előtte, ez a fő tápláléka, az emésztése és a fogkoptatás szempontjából. Én zöldséget vagy gyümölcsöt kb kétnapont adok neki, de nem sokat. egy kis répát, máskor egy kis almát, ami éppen van. A miénk sajnos elég jóevő, mindent befal azonnal. Egyszer már diétára is kellett fogni, akkor állította be neki ezt a mostani mennyiséget az állatorvos, és azóta szépen tartja a súlyát.

2014. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ArtArtArt válasza:

Legyen ragofaja is. Azzal akarmannyit koptathatja a fogait. Egyszeru ag nem kell tulbonyolitani :)

Vize mindig legyen, es lehetoleg friss zold cucc. En amikor volt nyulam a piacrol meg a tescobol koldultam ingyen sok hulladek zoldet rendszeresen. Imadta :)

2014. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért a friss zöold dolgokkal inkább vigyázz. Egy-két nap fonnyadás után jobb neki.
2014. máj. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!