Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan fegyelmezzek egy...

Hogyan fegyelmezzek egy felnőtt, harapós vadászgörényt?

Figyelt kérdés

A gazdája szerint nincs vele baj, csak harap. Mármint elkapja az ujját, és cibálja, nem hajlandó elengedni akár perceken keresztül. Elmondása szerint ő soha nem fegyelmezte a harapás miatt, bár már kölyök kora óta vele van, hanem hozzászokott....

Ha esetleg elkapná az ujjam, hogy cibáljam le róla?? Hogy neveljem?


2014. máj. 8. 16:12
 1/2 anonim válasza:
Ha szájzárral harap meg akkor szét kell feszíteni a száját, addig nem engedi el az ujjat. Ha csak csipked játszani akar. A görény ha nem ismer akkor elég valószínű szájzárral fog ráharapni a kezedre, főleg ha sosem volt emaitt fegyelmezve amig elég rossz dolog. Nem szabad megengedni neki ezt a viselkedést, s ha nem fegyelmezik nem fogja tudni, hogy ez rossz. Ösztönből harap ha fél, ha idegen szagot érez. Cibáni semmiképp sem ajánlott,mert akkor jobban ráharap s vérezni fogsz.. Leszoktatni a gazdinak kell, mert minden alkalommal rákell koppintani az orrára ha harap. Vagy a másik megoldás, hogy teljesen beledugod az ujjad a szájába s akkor kiköpi mert kellemetlen neki. Viszont. Az én nőstényem megtanítottuk, hogy ne harapjon, ezzel nincs is baj, nem harap engem s a párom, ennek ellenére minden idegen embert szájzárral megharap, sőt önkéntesen odamegy az ember ujjához s ráharap, akkoris ha az sosem fogta még kézbe. Nem lehet sajnos ezen változtani, olyankor inkább bezárjuk, vagy szólunk előre, hogy figyelni kell rá. A hím görim viszont kezesbárány, ő senkit se harap. Szal ez változó, lehet a gazdi megtanítja h ne legyen harapós de ennek ellenére még mindneki mást harapni fog.
2014. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem régen volt egy nőstény görim kb 8 hónaposan kaptam ajándékba mert harapott és az előző tulaj megelégelte.

Én az állatorvosomat kérdeztem ki mi tévő legyek. :


Eleinte kertész kesztyűvel nyúltam hozzá, de úgy hogy az újjam nem volt a kesztyűben. Azonnal rá is harapott a kisasszony, ezért abban a pillanatban kapott egy maflást vagy megpöcköltem az orrát . Ezt nagyon utálta . Egy idő után mikor rájött hogy ez neki még se jó nem harapott a kesztyűre. Akkor már meg mertem simogatni kesztyűvel, majd később az újjaimat is beletettem a kesztyű ujjaiba. Utána kiemeltem kicsit majd visszaraktam. Mikor kezdtem felemelgetni akkormár nem próbálkozotta harapással. Később már puszta kézzel vettem ki, és a nyakamba vittem sétálni meg leraktam hogy pórázon tudjon szaglászni szaladgálni.

Tulajdonképpen úgy kell nevelni mint a kutyákat. Időben kell rendre utasítani abban a pillanatban amikor a rossz dolgokat csinálja.

Sok sikert kívánok!

2014. máj. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!