Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám megszelidíteni...

Hogyan tudnám megszelidíteni a 8 éves csincsillámat? Akinek van csincsillája, az kiszokta engedni a ketrecből?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 23:41
 1/9 anonim válasza:
Hogy érted?Hogy ne menjen el?Vagy hallgasson rád?vagy hogy ne harapjon?Ha az utóbbi,akkor kicsit elkéstél vele:/
2009. dec. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem jelenleg 4 van. Abból 1 év alatt 2őt sikerült kézhez szoktatnom, úgy, hogy napi 3x-4x benyitok hozzájuk, megsimizem a HÁTÁT nagyon finoman, és elmegyek... ezzel tudni fogja hogy én csak ennyit teszek... ma már engedi hogy a fejét is simizzem, bár a kiszedés még nehezen megy, de alakul. Ki szoktam engedni, tudom hogy minden nap kéne min. 10 percet, de nem mindig vagyok otthon, ált. csak addig jönnek ki amíg lecserélem a forgácsot, és kimosom az itatót, ezért akarok majd venni nekik futókereket... de előbb egy nagyobb ketrec jól jönne, a kerék majd utána
2009. dec. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem késett el a harapással sem... ha harap, rá kell jó hangosan szólni (nem ütni) hogy NEM csincsi... vagy ahogy hívják... én így nevezem őket:D
2009. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát hogy ki lehessen engedni.ne harapjon.és hogy ha szólok neki akkor jöjjön oda.

tiétek hány éves ???

2009. dec. 29. 00:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Szólításra soha nem fog odamenni. Kiengetheted, ha biztonságos a szoba(mérgező növények, vezetékek ne legyenek elérhető helyen), majd lassan kimerészkedik, de sztem etetés előtt futtasd, így majd talán vissza tudod csalni a pociján keresztül.Simire is nasival(almaszirommal pl.) lehet odacsalni, amikor elveszi megsimizheted. De ha eddig ezeket nem csináltad, türelem kell és fokozatosság hogy megszokja! Főleg egy 8 éves állatnál.
2010. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem jön! az enyém is meg rokonoméké is úgy fut oda ha szólok neki... Az enyém max. 1,5-2 éves
2010. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ezzel már elkéstél. :(

Nekem 4 csinem volt és ebből 2-őt sikerült úgy szoktatnom, hogy egyáltalán ne fusson el, ha kiveszem.

Amikor elválasztják az anyától, akkor érdemes megvenni és olyankor kell sokat kiengedni, úgy, hogy a kezedben is legyen. 1 éves kor után már nem hiszem, hogy működne...

2010. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
ez nem kutya, hogy odajön ha szólsz...
2010. jan. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18:15! Nah te marhára értesz hozzá... Képzeld odajön nem olyan hülye mint te
2010. jan. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!