Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lehet megszelidíteni egy...

Hogy lehet megszelidíteni egy törpenyuszit?

Figyelt kérdés
Van egy lány holland törpenyulam és ha közelítek hozzá morog és belém harap! 9 hónapos és pár hónapig még normális volt és csak nemrég lett ilyen.
2011. júl. 17. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Az enyém több mint két éves és nagyon ritkán morog,harap, mikor megijed vagy fél valamitől.Szerintem óvatosan közelíts hozzá simogasd, adjál neki valami finomságot közbe vagy csak ülj le a közelébe és várd meg még magától jön oda. Az enyém gyakran magától odajön és követ a lakásba.
2011. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom ivaros azért volt ilyen.
2012. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha nincs ivartalanítva akkor az lehet a baj.A nyuszik-főleg a lányok-védik a területüket és ezért van.Az enyém is ilyen volt. Akkor sajnos még nem is tudtunk az ivartalanítasról, feleslegesnek tartottuk mondván hogy semmi baja nem lesz. De lett... Elvérzett. Sajnos akkor még nem értettünk hozzájuk.Egy masik lany nyuszival volt amit nem szabadott volna. A másik lányt ivartalanítattuk és vettünk mellé még egy bakot akit ugyan úgy ivartalanítattunk. Mostmár nincs semmi baj a lány nyuszival és sokkal szelídebb lett. A bak nyuszival pedig első látásra szerelem volt szóval az összeszoktatással se volt baj. Tudom hogy ez már régi kérdés de ha valakinek ilyen gondja van az olvasni fogja és ezért írtam le. Szerintem az ivartalanítás megéri.Igaz kicsit drága de csak egyszeri alkalom.Bár a nősténynél begyulladhat a húgyhólyag.El kell vinni állatorvoshoz ad neki két injekciót és meg fog gyógyulni.
2020. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!