Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl szobatisztaságra nevelése?

Nyúl szobatisztaságra nevelése?

Figyelt kérdés
Vettünk egy kosorrú törpenyuszit. Olvasgatok róla, de érdekelne tapasztalat is. 2 napja van nálunk, egyelőre csak a ketrecében, mert úgy tudom eleinte nem tanácsos kiengedni, éppen a szobatisztaságra nevelés miatt. Figyeltünk rá, hogy abba a sarokba tegyük a wc-jét, ahová első nap pisilt. Bogyózni bogyózik mindenhová. Mit tehetünk még szobatisztaságra nevelés "címszóval"? Vagy ezt az idő oldja meg? Mikortól tanácsos kiengedni a lakásba? Köszi a válaszokat.
2014. máj. 20. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A mienk magától megtanulta hogy hol van az alma, szerintem az idő megoldja. Anno amikor mi kivettük már a ketrecből (persze ehhez kellett 1 hónap is), utána jelzett hogyha pisilnie kell. Elkezdte rágni a szőnyeget, olyankor csak visszaraktuk a helyére, pisilt és ment vissza a szobába :)
2014. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Úgy vettem észre, hogy a pisi az az alomba megy, máshol nem találtam, amikor takarítottam (első nap kivételével egyszer). Bogyó van mindenfelé. Tehát akkor akár 1 hónapot is célszerű várni, amíg kiengedjük a lakásba? Mindenképp tőle tenném függővé, tehát majd kinyitjuk a ketrec ajtaját és amikor ő akar, akkor jöjjön.
2014. máj. 20. 20:17
 3/6 anonim ***** válasza:

1. kommentelő ismét

Szerintem nyuszitól függ mikor van kedve kijönni. Ugyan úgy megvan mindegyiknek a maga személyisége, de mivel nyuszim csak egyszer volt ezért csak a hörcsögeimmel tudok példát mondani. A hörcsögeim is mind mások voltak, az egyik már a második nap megengedte hogy a kezembe vegyem, de a mostani már több mint egy hónapja nálam van és még néha így is majdnem szívrohamot kap amikor meglát :D


Különben meg ha eleget simogatod a ketrecében akkor egy idő után érzed majd mikor engedi meg hogy rendesen felvedd, aztán már csak egy lépés és ki is engedheted szerintem. Még egy jó tanács, minden kábelt tegyél el, ezt sokszor megjártam, hogy csak a földön felejtett telefon kábelt megcsócsálta :) Mert ugye mindent ami megrázhatja már az elején elraktam úgy hogy ne érje el, de azokról megfeledkeztem :)

2014. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Kábelek nagy része már biztonságban, még egy-kettő van, amihez kell vennünk házat, azokat is elrejtjük.
2014. máj. 20. 20:49
 5/6 anonim ***** válasza:
nehéz eset.
2014. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valóban. De a válaszoddal nem segítettél, akkor minek írtál? Hát kösz.
2014. máj. 27. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!