Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shih-Tzu kutya szobatisztaságr...

Shih-Tzu kutya szobatisztaságra való nevelése?

Figyelt kérdés
9-10 hetes a kutyus,tegnap kaptam a férjemtől névnapomra:) hallgat a nevére,a fütyülésre is néha néha.szeretném tanítgatni,illetve szobatisztaságra nevelni.Tanácsokat tudnátok adni nekem?
2013. jún. 7. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is tudni kéne, hogy kertes házban laksz-e, vagy lakásban. Illetve, hogy milyen oltásokkal rendelkezik a kutyus.
2013. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kertes házban lakunk,kint is bent is van a kutyus:) és most fogja a 4.oltását kapni:)
2013. jún. 7. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor mindig, amikor felébred, vagy evett, gyorsan szaladj ki vele. Eleinte ölben vidd, nehogy útközben elcsurranjon valami, és ha kint pisil/kakil, nagyon-nagyon dicsérd meg, túláradóan, mintha valami hőstettet követett volna el. Ha bent pisil, se bántsd, esetleg, ha rajtakapod, egy erélyes "nem"-mel hozd tudomására, hogy ez rossz. (A drog rossz, értem?) Ha nem sikerült rajtakapni, ne is tedd szóvá, úgyse látja az összefüggést.

Előbb-utóbb rá fog jönni, hogy kint jobb végezni a dolgát, ha mindig megdicséred érte. Onnantól kezdve is figyelned kell, hogy mikor jelez: ha forgolódik, szimatol, keresi a helyét, irány kifelé, mert készül valami. Ha pedig már önként kikéredzkedik, akkor nyert ügyed van. Csak vedd észre, ha jelez. És ne felejtsd el, hogy az ilyen kiskutyák fizikailag képtelenek túl sokáig visszatartani, szóval ha pl. reggelre bepisil, az nem feltétlen azért van, mert nem szobatiszta, hanem mert szegény nem bírja ki.

Mivel kertes házban vagytok, kint meg jó idő van, én a helyedben nem mennék bele a pelenkára szoktatásra. Dupla fáradtság rászoktatni, aztán lenevelni róla.


Egyébként már mást is lehet neki tanítani, a hívást, a leülést, a "helyedre" parancsot meg ilyeneket. Persze csak 1-2 percben és játékosan, mert még igen pici.


Sok örömet kívánok!

2013. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:) amíg jó idő van addig sokat lesz kint,de oda figyelek arra is h.velem is legyen bent,és ha bent van velem óránként ki megyek vele,esetleg ma megszimatoltattam vele a pisijét:) a nevére hallagat,fütyülésre is,és már pacsit is ad:P
2013. jún. 7. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!