Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Görény vagy patkány?

Görény vagy patkány?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlanátok és miért? Melyik az intelligensebb?

2014. máj. 28. 15:35
 1/5 anonim válasza:
mármint tartásra?a patkány szerintem inteligensebb de házba nem való. inkább görény de lehet h van szaga
2014. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
házikedvencként, igen :)
2014. máj. 28. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdéses, a patkányok tanulékonyabbak, a görény nagyon makacs tud lenni. Intelligenciában nem különböztetném meg a kettőt jelentősen (valószínűleg a görény intelligensebb, pont ezért simán hülyének tetteti magát).

Patkány kisebb helyen elfér, kisebb ketrecben, a táplálása változatosabb és talán olcsóbb, mint egy görényé (ha tápot nézünk). Szociális, egyedül nem érzi jól magát. Ha sokan vannak, azért nekik is van szaguk, illetve takarítani ugyanúgy kell utánuk. Kisebbek, mint a görény, ha elbújnak a szobában, nehezebb megtalálni. :) Tanítás terén szerintem jobban viselik magukat, mint a görények.

A görénynek nagyobb ketrec kell, vagy elkerített rész. Egyedül ő sem érzi jól magát, de könnyebben tartható magányosan, mint egy patkány, tudsz vele eleget játszani. Az ivaros hímek büdösek (nagyon), a lányok túltüzelnek, így mindenképpen ivartalanítani kell. (Patkányt sem árt, ha jól tudom.) Etetése kérdéses, ha görénynek való tápot veszel vagy szuperprémium macskatápot, az drága, ha nyers hússal eteted, az olcsóbb, de jó helyről kell beszerezni. Melegben körülményes (jönnek a legyek). "Látványosabb", mint egy patkány, lehet sétáltatni, ugrabugráló kis hülye. A patkány csendesebb, bár ők is szórakoztatóak.

Pénzügyileg talán a patkány kedvezőbb, olcsóbb a kezdőfelszerelés, az állat. Az etetése kb. ugyanannyi. Viszont a patkány kevesebb ideig él, mint egy görény. Emkatt korábban jelentkeznek a súlyos egészségügyi panaszok. Patkánynál gyakori a daganat, görénynél a hormonproblémák és az ebből eredeő gyulladások. Ezt is mérlegeld azért.

2014. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy görény tartása drága, nagyon sok időt igényel, odafigyelést és rengeteg energiát emészt fel. Sok hely kell neki, mert mozgékonyak és nem lehet csak ketrecben tartani. Nekem munka előtt, után is ki kell engednem. Leglább 2 órára reggelente, délután meg késő estig. Majdnem ugy viselkedik mint egy gyerek. Játszik, szökik, bujkál, eszik, rosszalkodik, incselkedik, egyénisége van. Határozottan kiismeri az embert és tudja miként tudja ingerelni. Viszont ennnél szeretetreméltóbb állatom soha nem volt, pedig Noé bárkája az smafu hozzánk képest. Sokkal tanulékonyabbak mint a kutyák és jobban reagálnak az ember lelkiállapotára.

Viszont elég drága kiadás, tisztán kell tartani és akkor nincs annyira szaga. A kanoknak erőteljesebb az illatuk, az ivartalanított nőstények általában méz illatúak, ha tisztán vannak tartva.

Egy hátránya van, harap. Nem feltétlenül mélyet, illetve tanítható ez is. De ha véresre harap se ritka eleinte. Sőt.

A patkányokat nem ismerem, de jóval könnyebb a tartásuk mint ahogy hallom és flnegyed annyi macera.

A görciknek nagyon speckó az étrendjük, mivel obligát húsevők. Emiatt nagyon ügyelni kell a változatos táplálásra.

Szerintem ülj le és számold ki, hogy mennyi pénzt akarsz az egészre költeni és Melyiket tudod felvállalni. A görik 8 évet simán megélnek viszont az életük utolsó szakasza általába macerás és méreg drágán dolgoznak az orvosok görénnyel. Ezt is jó tudni.

Aztán ha minden meg van, akkor otthon is nézz körül ki mit szól hozzá.

Ajánlom a görényes honlapokat hogy böngészd végig, mert sokat megtudhatsz még a tartásról. Nagyjábóli költségvetési kalkulációk is vannak azt hiszem.

Összegezve én mint görényes azt mondom, ha van egy rakat szabadidőd, szeretsz játszani, illetve hajlandó vagy sok energiát, pénzt és időt belefeccölni egy kb.1,5kg-ps szeretet labdába, akkor a görény neked való. De ha nincs elég időd, akkor ne is gondolkozz rajta. Nézd meg a netet, tele van olyan eladó görcikkel, akiket megvettek, majd rájöttek, hogy nagyon sok idő és türelem kell hozzájuk és nem bírják vállalni. Gondold át jól.

2014. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem patkányaim vannak és imádom őket, nagyon szeretetre méltó kis bébik :))
2014. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!