Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cicát mikor lehet...

Nőstény cicát mikor lehet ivartalaníttatni? Igaz, hogy csak akkor ha már fialt egyszer? Az ivartalanított cicának is olyan erős szagú a pisije?

Figyelt kérdés
2009. szept. 9. 17:05
 1/6 anonim válasza:
36%
Úgy tudom a 2. tüzelés után
2009. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Azt, hogy mikor érdemes, azt állatorvostól kérdezd meg szerintem, de én személyszerint úgy gondolom, hogy az első tüzelés után már biztosan lehet, én előtte nem merném.


Nem, nem kell fialnia, megvan anélkül is, ne szaporítsd a kóbor állatok számát (ha a te cicád kölykeinek találsz is gazdát, mi a garancia arra, hogy az unokái nem kerülnek az utcára? ugye, hogy semmi?)


Az ivartalanított cica pisijének elvileg egyszerű macskapisi szaga van, ami nem rózsaillat ugyebár, de kevésbé erőteljes, mint egy ivaros nőstényé, tudtommal.

2009. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. szept. 9. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

NEM, NEM IGAZ, NEM KELL ELLENIE EGYSZER SEM!!!! Sőt, tovább megyek, az ivarérettséget sem kell náluk megvárni. A legtöbb állatorvos szerint kb. 6 hónapos kortól ivartalaníthatóak a macskák (kandúrok és nőstények egyaránt), a legjobb még az ivarérettség előtt. Az enyém is 6 hónaposan lett megműtve úgy, hogy soha nem tüzelt vagy ellett és köszöni, remekül van, semmi problémája nincs. Tudok olyan dokiról is, aki évekig praktizált az Államokban és Nagy-Britanniában, ő az ott tapasztaltak után kifejezetten a fiatalkori (6 hetes kortól 6 hónapos korig) műtétet preferálja:


[link]

2009. szept. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak van igaza, 6 hónapos kor körül az ideális. Amúgy én a linkben szereplő rendelőbe hordom a cicám, ajánlani tudom.
2009. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

_Nem_ kell megvárni az első tüzelést _sem_.


Ha még előtte ivartalanítod, megspórolod neki a tüzeléssel járó szenvedést, és a betegségeknek is akkor csökken a legjobban a veszélye, ha még az első tüzelés előtt ivartalanítod. Persze soha nem késő, de hat hónapos kora után minél hamarabb, annál jobb.

2009. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!