Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! A tengerimalim tüsszentet...

SOS! A tengerimalim tüsszentett. Pár nappal ezelőtt fürdettem, lehet, hogy megfázott?!?!?

Figyelt kérdés

2014. jún. 14. 20:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Basszus olvastam hogy megfászott, de apum nem akarja álkatorvoshoz vinni.... ****** meg .....
2014. jún. 14. 21:05
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Először nyugalom. A tengerimalacot NEM KELL fürdetni. Ha a meleg miatt csináltad, akkor inkább csempét tegyél be nekik a ketrecbe vagy ruhába csavart jégakut.

Nekem szokott tüsszenteni a tengerimalacom (csak az egyik), de ha néha csinálja az nem baj. 1 tüsszentés nem feltétlen betegség, akárcsak az embereknél.

A szüleidet meg jobban is tisztelhetnéd...

Ajánlom figyelmedbe a magyar tengerimalac egyesületet (facebook és honlap) valamint gemon oldalát sok hasznos infot találsz ott a tengerimalacokról, bele kellene olvasgatnod.

2014. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A malackákat csak akkor fürdetjük, ha tényleg nagyon piszkosak! Hűtésre a következők a jó megoldások: 1) lábfürdő(épp annyi víz, amennyi a malacka lábát fedi el, a testét ne vizezd be!), 2) csempe, 3)fagyasztott vizes palack takaróba, vagy papírba csavarva. A komoly megfázás egyértelmű tünete az orrból folyó zöldes-sárgás váladék, a ziháló légzés. Egy-két tüsszentés, még nem a világ vége, de, ha rendszeresedik el kell menni vele orvoshoz! Mindenképpen egzotikus végzettségű állatorvoshoz kell fordulni! Ajánlom A Hungarovet állatkórházat, ott van egzotikus rendelés. Ahogy az előttem író is írta, érdemes lenne átolvasnod a következő oldalakat: Gemon.ro, Magyar Tengerimalac Védő egyesület! Még valami: a szövegből kivehető, hogy egyedüli tengerimalacod van. Ha ez tényleg így van, szükséges lenne mellé egy vele egynemű társ.

2014. jún. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Alkalomadtán én is megfürdetem a malackámat, mert valahogy mindig eléri, hogy koszos, poros legyen, és összeragadjon a szőre (pedig rendszeresen fésülöm a hosszú szőrét). Néha ő is tüsszög, immár 5 éves, mióta megszületett hapcizik. Az ő orrukat is csavarja a por, és ha valami (szénaszál) megbirizgálja azt szintén tüsszentést válthat ki.

Nem szükséges bepánikolni, de azért nézd meg, hogy váladékozik-e az orra. Ha igen, akkor az interneten is találsz módszereket, hogyan gyógyítgasd. :)

2014. jún. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ArtArtArt válasza:
Nekem nyulam volt es en 1-szer furdettem a 6 eve alatt de nem volt ertelme. Annyira ugyes a nyelvevel, teljesen tiszta mindenhol. En meg csak osszevizeztem, es nagyon felt :s
2014. jún. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!