Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Összeszoktatható egy idősebb...

Összeszoktatható egy idősebb és fiatalabb nyuszi?

Figyelt kérdés
Két törpenyuszim van és szeretném őket egy ketrecben tartani. Az egyik másfél éves, a másik hat hetes. Egy hete egymás mellett vannak, külön ketrecben. Egyszer a kezemben tartottam a kicsit és megszagoltattam a naggyal. Nagyon intenzíven szagolta, nem tudom mire vélni. Félek, hogy a nagy megölheti a picúrt.
2014. jún. 18. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ketrecen kívül, semleges területen próbálkozz. De még így is kétséges a dolog.
2014. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos nem mindig sikerült, pedig több éven keresztül próbáltam két nyuszi esetében. A bakot, persze, könnyebb összeszoktatni egy nősténnyel, de akkor az egyiket ivartalanítani kell. Az üregi nyulak különben nagyon őrzik a territóriumukat, és még az egy "csapatba" tartozó nyulak is viszonylag távoli helyre építik a fészkeiket is. A házinyúl pedig alig-alig változott őseihez képest.


Ha összeengeded őket, azt (viszonylag) nagy területen tedd, úgy, hogy legyen valami "búvóhely", de ne tudják egymást sarokba szorítani, és te is azonnal hozzájuk férhess.

2014. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Két törpenyúlról van szó, bak és nőstény, a nagyobbik abk és ivartalanítva lesz hamarosan.
2014. jún. 18. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!