Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Alvin nevű majd egy éves...

Baryikbarbi80 kérdése:

Alvin nevű majd egy éves tengerimalacunknak társat szeretnénk, de nem nőstényt. Elfogadja esetleg a kölyök fiúcska tengerimalacot az idősebb hím?

Figyelt kérdés

Kis malacot nem szeretnénk semmiképp,de esetleg valakinek van valami tapasztalata,hogy ha kis kölyök fiúcska malackát hozunk,azt Alvin/aki szintén kan malacka/nem bántaná,illetve elfogadná-e egyeltalán?

Köszönöm



#tengerimalac #társ #egyedül vagy párban
2013. márc. 19. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Remélem kapsz válasz mert erre én is kiváncsi vagyok. Nekünk 2 hosszú szőrű volt de az egyik elpusztult :(

Lányon gondolkodtam de az meg macera ha a szaporulatot nem venné vissza az állatkereskedés...

2013. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha Alvin kezes malac, akkor nagy valószínűséggel igen, egy pár hónapos fiú pont jó lenne mellé. A gemon.ro honlapon nagyon sok hasznos tanácsot olvashatsz arról, hogy hogy érdemes összeszoktatni őket. Egy rövid ideig tartó "civakodás" elképzelhető, de persze a végén úgyis Alvin lesz a főnök. Nálam három fiú rohangászik békésen együtt.
2013. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kissebb fiú kell, hogy ne legyen dominancia harc
2013. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Semmilyen rágcsálóból nem szabad azonos neműt tartani,nagyon

komoly sebeket tudnak ejteni egymáson,verekedés közben.

A verekedés előbb utóbb bekövetkezik,a rágcsálók világában

nincs társadalmi ranglétra, hierarchia,falkában elfoglalt pozíció ezért domináns egyed sincs.Kizárólag párzási okokból verekednek,és ha egy nap 5-ször futnak össze akkor annyiszor bunyóznak.(nem úgy mint azoknál a fajoknál ahol ezt egy bunyó eldönti).Azonos nemű egyedek együtt tartása természetellenes,ezért természetellenes viselkedést vált ki előbb utóbb.Egyébként a tengeri malac nem túl szapora nem értem miért kell rettegni évente pár kismalactól.Azon csodálkozom hogy hogy nem írta még vmelyik ász hogy ivartalanítani kéne.

2013. márc. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4-esnek

Láttál te már tengerimalacot?

Azok társas lények. Nekem három fiú van együtt, nagyon nagy egyetértésben.

Egyedül meg is zakkannának, nem lenne olyan jó kedvük.

Van hierarchia, néha a főnöki pozícióért van egy kis harc, de nem vérre menő (mert nincs lánymalac a közelben).

2013. márc. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a 4. re ne halgass, baromságokat ír
2013. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 4-es nagyon buta. Egynemű társ kell mellé, ezt te is jól tudod. :) Fontos, hogy ne legyen nőstény a közelében, és az egyik jóval idősebb legyen, mint a másik. Semleges terepen (pl.: tedd ki őket a földre, ahol nem érzi nagyon a másik malacka szagát), kell először összerakni őket, és figyelni a reakciót. Ha elkezdik csikorgtani a fogukat, az nem túl jó jel, de lehet, hogy még megszokják egymást, csak addig fog tartani. Szerintem így ha az egyik jóval idősebb a másiknál nem lesz gond, mégha eleinte néha picit össze is kapnak :)
2013. márc. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát.

Azt hiszem arra hallgatok akinél már több malacka él együtt,godd nélkül,persze előtte teszünk egy próbát,Alvinunk,hogyan is viselkedik egy kölyök jelenlétében.

Sajnos hiába vinnék nőstényt,apa nem örülne,mert még véletlen sem szeretne kis malackákat....Még egyszer köszönöm mindenkitől a választ.egyedül biztosan magányos,azért szeretnénk neki a párt,ha egy fiúcska személyében is:D

2013. márc. 22. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!