Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy tengerimalacom, és...

Van egy tengerimalacom, és harap, többször odakapott hozzám a ketrecben, meg nem engedi magát felvenni. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kereskedésből vettük. Én azt mondtam a kereskedőnek, hogy nőstény malacot szeretnék. El is hoztunk egyet. Később kiderült, hogy hím. :3 Megpróbáltam már összeszoktatni

másik kereskedéses hím malaccal, de nem sikerült. Így egyedül maradt, már lassan 8 hónapja. Most már van vagy 1,3 éves. Mikor benyúlok a ketrecbe, nem engedi, hogy kivegyem. Elszalad, elugrál, van amikor harap is. Ugyan ez van, amikor kiteszem a fűbe, hogy legeljem. Utána nem tudom felvenni. Kérdésem az lenne, hogy mindez azért van, mert lehet, hogy a kereskedésből gyenge idegrendszerrel kerülhetett ki? Vagy miért van ez? Depis lett? Milyen megoldások vannak rá?



#tengerimalac;harap
2014. jún. 18. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet h depis lett.Nekem is kereskedésből vannak a malijaim és nagyon szelídek ,kenyérre lehetne őket kenni :)
2014. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 pekkerke válasza:
36%
nagyon sok türelem kell hozzá... nézz utána weboldalakon hogy, hogy lehetne megszelidíteni. A kulcs a TÜRELEM!
2014. jún. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Türelem. Csak már kb. 1 éve van nálam. :3
2014. jún. 18. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennek a malackának súlyos gondjai vannak. Nagyon-nagyon nem egészséges, hogy egy tengerimalac harap, ez az utolsó, amivel ez a fajta megpróbálkozna ha nem tetszik neki valami. Zsákmányállat, az ösztöne a menekülést és nem a támadást súgja neki.

Feltétlen beszélj a tengerimalac egyesülettel, ide szükséges a szakszerű tanács, lehet, hogy a gyakorlatban is segítenek valamit kezdeni a malackáddal.

Szegény pára, micsoda khm. ember lehetett az előző gazdája...

2014. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Túl sok ideje él egyedül. Az sem mindegy, mekkora területen él, hogyan közelítenek felé, milyen gyakran foglalkoznak vele. De vannak kevésbé barátkozós malackák is.
2014. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Ha megharap esetleg koppints az orrára...ez eddig mindig bevált :)
2014. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, az én tengim is kereskedésböl van. Neki 5 év kellett, hogy szelíd legyen. Semmi eröszak. Egyébként ki tudja hogyan bánnak szegényekkel a kereskedésben. Nameg minden tengerimalac más: Van amelyik ragaszkodóbb, és "kötélböl vannak az idegei", van amelyik meg egy kicsit több idöt igényel. De egy másik tengi is jó lenne. ( úgy értem barátnak a mostanidnak) Èn úgy szoktattam le az enyémet a körömvágásos harapásról, hogy amikor odakapott, akkor odaraktam valami kemény dolgot, pl. egy stiftes ragasztónak a dobozát, vagy valami rossz ízü dolgot, mint pl. radírt.
2014. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Koppints az orrára. Remek ötlet. Hogy jut ilyen marhaság valakinek az eszébe??? :( Ha elég nagy helyen van. Mondjuk 1 malac/asztalnyi terület. Van olyan hely, házacsska vagy széna halom ahova elbújhat ha veszélyt érez az sokat segít neki. Fontos, hogy hagyd békén. Ne akard kivenni, ne piszkáld, ne simogasd mert fél. Próbáld csendes, nyugalmas helyen hagyni, ahol nem jérjék körül a ketrecét/terráriumát, nem közelít felé senki, csend van. Ilyen környezetben pár hét alatt megnyugszik. Uténa lehet kézből etetni, először akedvenc falatokat csak néha, majd ha vevő rá és elveszi egyre többször. Beszélj hozzá halkan. De ne rohand le, csak fokozatosan. Kb fél év alatt fogsz eljutni odáig hogy hagyja magátmegsimogatni talán. Sok türelem kell hozzájuk. Összeszoktatni más,malaccal úgylehet hogyismert környezetben kiteszed őket nagy térba, aztán lesz ami lesz :) általában megoldják pár órás visítozás és üldözés után. Nálam a leg vérangzősebb állatok is összeszoktak.
2015. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!