Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van esély rá, hogy a nyuszim...

Van esély rá, hogy a nyuszim megszeressen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 2 hónapja meghalt, tenyésztőtől volt, egy elég jóhírűtől. Nem tudjuk, mi volt a baja.

Most az állatkereskedésből - mivel már senkiben sem bízunk, meg anyuék nem is finanszírozzák nekem a nyuszit tenyésztőtöl, akkor sem, ha magam keresem rá a pénzt - vettünk egy albínó nyuszit. 3 napja. Szerintetek meg tud szeretni? Engedi, hogy kézbe vegyem, dédelgessem, de nem tudom, csak azért e mert fél tőlem... már dobbantott is, amikor ki akartam venni :( Van 2 másik nyuszink is.


2014. jún. 20. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre csak azt tudom mondani: TÜRELEM! :) Az első napokban még fél.
2014. jún. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Misa-chan55 válasza:

Hagyd hogy megszokja a környezetet. A legjobb lenne ha kis tempoban közelednél felé pl. először csak a helyén simogatod, aztán amikor enni adsz neki, oda dugod a kezed hogy szagolgasson és tudja hogy tőlled van a kaja, aztán már ki is veheted ha ezeket párszor megcsináltad, és így érzi hogy nem akarod bántani. Kicsit hülyén hangzik de én is ezt csináltam az én logó fülü nyulammal:).

Van esély.

2014. jún. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KGabi0000 ***** válasza:
A mi nyuszink barátságos,de azt nem mondanám,hogy szeret minket.Szerintem egy nyúl nem nagyon tudja ki a gazdája,legalábbis az enyém az idegenekkel is ugyanúgy viselkedik,mint velem.Egyébként én több embertől is hallottam,hogy meghalt a nyuszija,ami az állatkereskedésből volt.Mondjuk olyan is volt,hogy az egyik ismerősünk ugyanonnan vett nyulat,mint ahonnan a miénk van és mégis meghalt.Szóval szerintem az mindegy,hogy honnan veszed a nyulat,akár egy tenyésztőnél születik,akár egy kisállatkereskedésbe kerül az ugyanúgy meg fog halni,mindegy honnan van.Szóval én egyáltalán nem értek egyet azzal hogy a tenyésztők rossza.Szerintem egyébként még várj egy kicsit,hogy megszokja az új helyet,habár szerintem egy nyúl nem nagyon tud szeretni,csak azt tudja,hogy hol érzi jól magát.
2014. jún. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! ^^ Még nem sokat zaklatom, csak néha-néha kiveszem, megszeretgetem, jól tűri, sőt, mintha kicsit bújna is, vagy nemtudom, lehet csak én érzem így :)

Utolsó, a nyulak szerintem nagyjából tudnak szeretni, a 2 hónapja elpusztult nyuszim, hiába élt nálam alig egy hónapot, már amásodik héten várta, hogy kivegyük és szeretgessük, odajött a ketrec széléhez és fel akart mászni rá, ha ott voltunk a közelében stb...

2014. jún. 20. 19:39
 5/7 KGabi0000 ***** válasza:

A 3. válaszoló vagyok

Ilyeneket a mi nyuszink is csinál, ha leülünk a ketrece elé,akkor már ő is jön és kidugja az orrát,de szerintem ez nem a szeretet jele,hanem inkább arra utal,hogy szeretné ha simogatnánk és foglalkoznánk vele.Ő inkább szeretet helyett a maga kényelmére gondol:)

2014. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, csak legyél türelmes. Az előző nyuszin láttatok rendellenes dolgot? Pl nem evett, gubbasztott, nem voltak bogyói? Vagy egyszerűen gondolt egyet, és elpusztult? Nagyon érzékeny állatok, vigyázni kell rájuk. Az én nyuszimnak tavaly volt bélgyulladása penészes széna miatt. Azóta mindig alaposan átnézem, mielőtt megkapná, ma is visszavittem egy csomag szénát a boltba emiatt, és gond nélkül kicserélték. Szerencsére időben észrevettem, hogy gond van a nyuszival, elvittem orvoshoz, és meg tudták menteni. Náluk egy ilyen betegség néhány óra alatt halált tud okozni.

Javaslom, hogy vegyél bio lapis nevű probiotikumot, és ha látod, hogy nem akar enni, keverd a vizébe, vagy fecskendővel add a szájába.

2014. jún. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
4.: Bogyózott, meg minden, nem látszott rajta semmi, csak a feneke volt nagyon gyanús, a vizelete kicsit pirosas volt, ma reggel rájöttünk hogy bélcsavarodása is lehetett, mivel annyi mindennek kell elférnie kis helyen... Vittük orvoshoz, probiotikumot is adtunk neki, de nem... nem tudtuk megmenteni :(
2014. jún. 21. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!