Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S.! Van esély javulásra?

S. O. S.! Van esély javulásra?

Figyelt kérdés
A nyulamat megcsípte egy fertőzött szúnyog.Bedagadt az orra,a feje,és a nyakánál is van egy nagy csomó.Eszeget, iszogat,és az elmúlt másfél napban úgy látom,hogy egy kicsit jobban van,de ez nem biztos,csak én és apum látjuk így.Az állatorvos azt mondta,nem tud segíteni rajta,de ha szívós nyúl lesz,átvészeli ezt egyedül.Szerintetek mennyi esély van arra,hogy a nyulam túléli ezt az egészet?Valami tanács? (Mindig is jól tartottuk.)

2013. júl. 30. 12:38
1 2
 1/14 anyács ***** válasza:
Ha túléli, adass be neki ez ellen oltást....
2013. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ha olyan jól tartottátok, miért nem volt beoltva?:s

Sajnos ezt a betegséget ritka, hogy túlélik a nyuszik, nagyon veszélyes.

Merre laktok? Biztos, hogy értett a nyuszikhoz a doki?

2013. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi..de ha nem éli túl,sajnos már nem tudom neki beadatni :'(
2013. júl. 30. 12:42
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen fertőzést kapott el a szúnyogtól?
2013. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen,eléggé jártas ebben a doki.

Jól tartottuk: ezt arra értem,hogy mindig elegendő lucernát,kukoricát,búzát,zabot,vagy éppen tápot kapott a nyúl.S persze mindig víz is volt előtte bőven.Ez nem azt jelenti,hogy túl volt etetve,csak jól volt tartva.Sokszor kiengedtük az udvarra szaladgálni.Először még csak vödrökkel és egyéb dolgokkal kerítettünk el neki egy szakaszt,de aztán már az egész udvarban szaladgálhatott.Igen,bevallom,elfelejtettük neki beadatni az oltást.De mást mindent megkapott.

2013. júl. 30. 12:48
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom,a doki mondott egy latin betegségnevet,hogy milyen fertőzést kaphatott el a nyuszi,de sajnos elfelejtettem,hogy mi is volt az a latin név.
2013. júl. 30. 12:50
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem microfilaria? Tudtommal a szúnyog azt terjeszti, illetve kutyáknál ez jelent veszélyt. Bőrférgesség, vagy szívférgesség lehet a parazitafertőzésből.
2013. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen,valami ilyesmit mondott.
2013. júl. 30. 14:04
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem microfilaria,azt hiszem myxomatózist mondott.
2013. júl. 30. 14:18
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, mixo lehet, az ellen van az oltás is. Nem bp.-iek vagytok? Akkor ajánlanám, hogy vidd el a család utcába. Kétlem, hogy hagyni kéne a nyuszit, a mi dokink szerintem legalább egy immunerősítő vagy vitamininjekciót adna szerintem.


Azért szénát is kapott a nyuszi, ugye?

2013. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!