Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel lehet a sünit etetni?

Mivel lehet a sünit etetni?

Figyelt kérdés
Van egy süni a kertünkben, mindig hallom, ahogy éjszaka motoszkál. Gondoltam teszek ki neki valami kis ennivalót. Mivel lehet etetni?
2014. jún. 22. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Szeretik a sajtot és a zsiradék és só nélkül alaposan megsütött rántottát:D. Az én mentett sünim azonnal befalta,pedig nem volt se beteg, se sovány :D Tejet nem szabad,mertbeteg lesz tőle !!! :D :D :D Esetleg kutya-macska konzerv.
2014. jún. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! Zöldség-gyümölcs?
2014. jún. 22. 08:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Tejet nem lehet, de sajtot se.

A törepsünink, imádja a lisztkukacokat, csótányt, rózsabogár lárvát és egyéb finomságokat. Ezen kívül prémium (Hill's kistestű kutyának való, a nagyobb szemű nem fér be a szájába :P) tápot eszik, ez a kedvence. Alutasakos macska eledelt is szoktunk neki adni.

A zöldség-gyümölcs már kevésbé csábító. Mindenkinek a süni a hátán az alma kép él, de a valóságban, ezt választja utoljára. De ha rá bírod venni, vagy kevésbé finnyás, akkor jót tesz neki a gyümölcs. Nekünk így nem eszi meg, de bébiételként megturkálja. (Nyilván nem tejberizses, krumplis meg egyéb fajták, hanem a "tiszta" gyümölcsösök.)Kb. ezekből választhatsz, viszont védett szóval ha tudsz minél kevésbé "zavard meg" az életet, adhatsz neki kaját, de ne kergesd, meg piszkáld.

2014. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Reszelt répa és alma mehet neki. De keverd bele tápba, mert nem biztos, hogy megeszi.
2014. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem akarom szegénykét zaklatni, befogni, vagy ilyesmi, csak estére gondoltam, hogy teszek ki neki valamit. :)
2014. jún. 22. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Sajtot sem szabad? Egy sünmentő oldalon olvastam.
2014. jún. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Amikor hozzánk beesett egy tágas, mély gödörbe a süni (nem lett baja), mi sem tudtuk, hogy mit adjuk neki. Aztán kivettük onnan, és a macskával tök jól eljátszadoztak, és utána amikor megetettük a macskát, ő is ette. Ezt a Nelly, Whiskas, Darling, Kitekat stb. TASAKOS/KONZERVES kaját :))

Ezzel próbáld meg, mi is több süninél próbát tettünk, imádták :D

2014. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!