Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A dzsungáriai törpehörcsögökné...

A dzsungáriai törpehörcsögöknél a daganat gyakori? Meglehet valahogyan előzni?

Figyelt kérdés
Nekem egyszer volt egy hörcsögöm, nagyon szerettem, meg minden, de 2 év után daganatos lett és először csak a lába, amit kirágott és rendbe jött de aztán az orrán lett daganata... és azt nem tudta kirágni... és többször vérzett is... fél év múlva elpusztult.. most a szülők nagy nehezen megengedték, hogy legyen megint egy hörim, de nem tudom, hogy legyen-e így hirtelen, mert félek, hogy szenvedni fog, és azt nem szeretném végignézni... szóval csak azt szeretném megkérdezni, hogy ez gyakori? és, hogy meglehet vhogyan előzni? előre is köszi
2010. jan. 4. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, ez sajnos elég gyakori.

Barátnőm hörcsögének már nagyon nagy daganata volt és nem tudtak vele mitcsinálni.

Miért lesz inkább tengeri malacod ? az valahogy "strapabíróbb" :D

2010. jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács:

- minőségibb kaják, magvak, friss zöldségek

- mindennap tiszta víz

- nem kivenni állandóan, nyomkodni, stb. (nem feltételezem rólad, csak sajnos nagyon sokan nem bánnak velük óvatosan).


Barátom hörcsöge 4 évet élt így meg és lehetett simogatni is, nem harapott. Óvatosan kell vele nagyon bánni. Az öregség végzett vele, még a szőre is megőszült neki. :)

2010. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És még kimaradt a megbízható állatkereskedés. :) (Beltenyészet, betegségek, stb miatt, illetve szaporítók, nem tenyésztők által kínált hörik). *az előző* :)
2010. jan. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..:)
2010. febr. 18. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!