Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora terrárium kell egy...

Mekkora terrárium kell egy mókusnak?

Figyelt kérdés

Milyen anyagból építsek? Házilag szeretném előállítani, nem tehetem meg, hogy egy kész terráriumot vegyek. Szerintem olcsóbban ki is jön, és legalább én alakíthatom ki.

Mi legyen benne ami fontos?


Előre is köszönöm mókitartók! : )


2010. jan. 4. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
A mókusnak ketrec kell, mert ugrál. Nem hörcsög.
2010. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mekkora ketrec kell?
2010. jan. 4. 20:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg nem hörcsög? Teljesen összerogytam lelkileg.
2010. jan. 4. 21:17
 4/7 anonim válasza:

Marha nagy! Hatalmas a mozgásigényük és a legtöbb fajt illik párban tartani. Viszont az európai fajok védelem alatt állnak így külön szabályok vonatkoznak a tartásukra.

Fejenként kettő de inkább öt köbméterrel számolj. A ketrecet speciális dróthálóból szokás készíteni mert az átlag keritésdróton a kicsinyek röhögve távoznak, a szokásos csirkedrótót viszont a nagyok vidáman kirágják!


Én csak vörös mókus láttam fogságban de ne számíts szoba cicára! Az igaz, hogy nagyon látványosak - ha kedvük van hozzá, mert egyébként mintha üres lenne a ketrec, de fogságban is igen vadak! Az aranyos megjelenés rengeteg fogat és karmot takar amit tudnak is használni!

2010. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, van olyan barátom, akinek van mókusa, de vele már nem beszélek, nem vagyunk jóba, de amíg jóban voltam, jártam hozzá, és nagyon szeleburdi mókusai voltak, imádtam őket.
2010. jan. 4. 21:40
 6/7 anonim válasza:

Közben találtam egy lapot:

[link]

Klasz videók vannak rajta a vital tévés clip egy kicsit rám cáfol de láthatóan ő jobban ért hozzá! Viszont látszanak a dróthálok és a hatalmas ketrecek is.

2010. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

terrárium? mókusnak? :D

az úgy szerintem nem lesz jó.

ha akváriumban tartanád is célszerű lenne a tetejére valami rácsot csinálni.

a ketrec az ideális megoldás, viszont apró rácsú legyen mert ők is szeretnek szökni.

2010. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!