Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac terrárium vagy...

Tengeri malac terrárium vagy ketrec?

Figyelt kérdés
A tengeri malacot szeretnék csak nem tudom hogy mibe jobb. Arra gondolok hogy terráriumba kell és ha abba akkor mekkorába vagy ketrecbe és ha ebbe akkor mekkorába? Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 4. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ketrecbe egy 100*120 as ketrec jó lesz 2 t. malacnak!
2011. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
KETREC!És 2 db malacka mert ha egyedül van akkor depressziós lesz.2-nek pedig egy 100x50-es ketrec kell.
2011. jún. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia,mindenféleképpen ketrecben tartsd őket,nekem is van két tengerimalacom én is abban tartom őket.

Bemásolok neked pár fontos dolgot,olvasd el:


Tartsuk minél tágasabb ketrecben őket. Megfelelő választás,egy rácsos falú ketrec.Az üvegterrárium vagy csak felül rácsos műanyag ketrec nem ajánlott, hiszen nem szellőzik, a szagok bennrekednek - főleg nyáron egészségtelen -, s a tengerimalachoz sem jutnak el a zajok, így ijedősebb lesz.

A fából készült ketrec, láda nem jó megoldás, mert igen körülményes a tisztítása, a fába itatódott vizelettől elszaporodhatnak a kórokozók, melyek megbetegíthetik a tengerimalacot.

Bármilyen ketrecbe tesszük, ennek alja sosem lehet rácsos vagy lyukacsos, mert a tengerimalac lába rendkívül érzékeny. Ha nem sima felületen tartjuk, talpa megdagadhat, karma kitörhet és fertőzést kaphat.


Hasonló jellegű ketrecem van nekem is,mint a kép:

[link]


A lényeg az,hogy a ketrec rácsos legyen,

az alja pedig egy műanyag mély tálca legyen!

2011. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és 2 lesz 100×50-es ketrecben és még annyi hogy inkább egy fiú+lány vagy két fiú, két lány. Ha két fiú lesz akkor nem fognak verekedni?
2011. jún. 4. 16:12
 5/6 anonim ***** válasza:

az egyik legyen idősebb a másiknál, így rögtön letisztázzák, h ki az úr háznál.

lányoknál nincs ilyen gond, bár az én malacaim is különböző korúak. néha van egy kis erőfitogtatás, a kicsi most tanul meg kiállni magáért és a kajáért :D

2011. jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

fiú+lény az nem jó mert elszaporodnak...

két fiú meg csak akkor jó ha tesók és 1 helyről vannak,vagy egy nagyon fiatal 3-4 hetes és egy 1 éves de így is lehet verekedés mindkét esetben

két lány a legjobb mert nem verekszenek és mindegy hogy mennyi idősek és hogy tesók - e vagy nem...:D

nekem 2 van egy ekkora ketrecben : 100x50-se alatt van egy 120x50 egy létréval összekötve, a 100x50-es felett meg egy 60x40 szintén létrával összekötve... :)

2011. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!