Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszit lehet kint...

A törpenyuszit lehet kint tartani vagy csak a nagyobb nyulakat lehet?

Figyelt kérdés

2014. júl. 3. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet kint tartani, ha olyan a kerítés, amin nem tud kibújni, és éjszakára be tudod zárni biztonságosan. A szomszédoméknak nappal szabadon van a nyuszi, csak éjjel van bezárva, és télen is kint lakik, de akkor a helyét szalmával bélelik, és többször cserélik a vizét, hogy ne fagyjon meg. Nagyon szeret a hóban játszani, alagutakat csinál magának, és ugrabugrál egész nap.
2014. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. júl. 3. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha meg van a myxomatosis és az RHD elleni oltása lehetséges, de: kell neki árnyékos hely, megfelelő kerítés, mérgező növényektől mentes hely, téli szállás (vagyis nálad, bent a házban), házikó stb.! Szerintem amúgy jobb lakásban tartani őket, mert így nekik sokkal biztonságosabb.


M. Tenyészet

2014. júl. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyereké két éve kint van a többivel együtt (azok rendes húsnyulak). Semmi baja, köszöni jól van.
2014. júl. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, amúgy kinti ketrecbe lenne, de ki is tudom engedni.
2014. júl. 3. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk az állatkereskedésbe azt mondták, hogy törpenyulat ne tartsunk kint. Mivel nem nő túl nagyra így télen megfázhat, vagy esetleg valami halálos betegséget kaphat. Nyáron még van hogy árnyékban sincs túl hűvös és a bundája miatt neki még jobban melege lehet. Szóval nagyobb nyulakat lehet kint tartani. Nekünk ezt mondták.
2014. júl. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom, mert könnyen kitudják ásni magukat illetve sok az olyan rovar és állat ami kárt tehet benne
2014. júl. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!