Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rág a hörcsögöm! Mit tegyek?

Rág a hörcsögöm! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rágcsáló, tehát rágnia kell.

De ő nem a fogkoptatót, a száraz kenyeret, a fa játékait rágja, hanem a ketrecet.

Minden éjjel ez a programja... Annyira belemelegszik, hogy rezeg az egész ketrec, a hörcsög feje berezonál... Iszonyatosan hangos, nem lehet tőle aludni... :(

Kap enni, inni, van játéka(futó kerék, libikóka), csőrendszer, rengeteg wc papír guriga.. De semmi sem érdekli, csak a rágás...

Kitenni nem tudom a szobából, mert albérletben lakom, lakótársakkal..

Nem lehet valahogy leszoktatni erről a fantasztikus szokásáról? :( Már nagyon szomorú vagyok..

Nagyon ellenzem, hogy terráriumban legyen tartva, de sajnos lassan nem marad más megoldás, mert nem tudjuk kipihenni magunkat, reggel pedig munkába kell menni.. :(



2014. júl. 4. 20:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nálunk bevált a következő módszer a ketrec rácsainak rágása ellen: Félbevágtunk citromot, és alaposan végigkentük vele a rácsokat mindenhol, ahol rágta addig, vagy egyszerűen az egészet. Az elején macerás volt, de egy idő után leszokott róla teljesen, volt hogy csak a saját megnyugtatásomra ismételtem kéthetente egyszer, nehogy megint elkezdje... :)

Ha még aktuális, hátha nálatok is beválik

2014. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!