Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi kaját kell adni egy...

Mennyi kaját kell adni egy csuklyás patkánynak? Hány grammnyit? És egy nap hányszor? A ratmania.hu-t ne írjátok ti mondjátok meg

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
sztem ez mindegy..nem kell sok.de sztem inkább több legyen, mint kevesebb.van etetője?ha igen, akkor abba tegyél pl félig?!
2010. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a patkánynak mindíg előtte kell hogy legyen a kaja, nem kutya. Legyen benne magkeverék meg egyebek, amit naponta kapjon frisset(alma, zöldség...), magot látod ha elfogy és kaphat is újat.
2010. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Magkeverék mindig legyen előtte, én zöldséget napi egyszer szoktam neki adni (néhány szelet kígyóuborkát, paradicsomot,stb. - az enyém az almát nem szereti), viszont ha kér még, akkor természetesen kap... túletetni nem szabad, mert hajlamosak arra, hogy többet faljanak a kelleténél. Ha gondolod, adj úgy nekik, hogy reggel-délben-este egy keveset. Így nehéz behatárolni, hogy pontosan mennyit esznek, mert nagyon állatfüggő :) [faj/kor/nem/évszak/stb].

Én néha (heti 2x) szoktam neki "egyéb" kajákat is adni, mint pl. főtt csirkemell, csoki, szotyi(abból csak keveset, mert elhízhat), sajt, mogyoró, ha pörköltet csinálok, abból pár kocka hús - csak arra kell vigyázni, hogy ne legyen túl meleg, és sós. Persze ez csak az én listám, sokan nem mernék megkockáztatni a csokit vagy a tejszínhabot :))


Egyébként engem is idegesít az az oldal, vmi hülye végispammolta az összes patis kérdést, ahelyett, hogy normális, tapasztalatszerű leírást/választ adott volna.

Remélem, tudtam segíteni.


L,19 + két patkánybaba :)

2010. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak! Köszi szépen am eddig a patis kérdéseimhez csak te tudtál norma választ adni! Legalábbis gondolom hogy te voltál mert mindig ki van írva hogy 19/L 2 pati
2010. jan. 9. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettem :) Igen, én szoktam kiírni ezt az "aláírást", ha nevezhetjük így, mert nagyon szeretem őket :)

Ha van valami kérdésed, vagy csak dumcsizni szeretnél, írj nyugodtan privátban :)

[Egyébként én sem tudok még elég sok dolgot, bármennyit is olvastam/tapasztaltam, én írtam ki a "lesz-e baja a patiknak, ha megeszik a wc papír gurigát-kérdést :D de szerencsére nem, szóval ha esetleg nálad is megrágják (ha van bent) te se aggódj xD]


L,19 + két patkánybaba :)

2010. jan. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Naponta egyszer etetek, kb negyed kilo magkeveréket ketrecenként, amiben 3-4 pati van. Néha kapnak gyászbogárlárvát (2db/pati), párizsit, almát.
2010. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!