Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpesünt szeretnék vásárolni...

Babszi04 kérdése:

Törpesünt szeretnék vásárolni milyen színűt, ketrecet, eledelt stb ajánlanátok, és akinek van mik a tapasztalatok mennyire nehéz a tartása egy 4 fős családban?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi kell pontosan egy süni tartásához a futókerék az nagyon fontos e , mennyi táp kell neki mennyire társaság kedvelő . nektek mik a tapasztalataitok érdemes belekezdeni egy kis süni nevelésébe ?
2014. júl. 18. 16:10
 1/9 anonim válasza:

Minden süni más és más ezért nem lehet tudni hogy amelyiket választod annak mik a szokásai. A szín az nem számít azt válaszd amelyik neked a legszimpatikusabb! A ketrecnek minimum 100-120 cm szélesnek kell lennie (pl: tengerimalac,nyúlketrec). Macska vagy kutya eledelt eszik ( sünitáp is létezik de a kutya/macska eledel jobb). Lisztukac is kell neki de nem lehet sokat adni neki mert attól elhízhat. Gyümölcsöt, zöldséget is ennie kell de ezt nemmindíg fogadja el ezért az a legjobb módszer hogy a liszkukacoknak adsz gyümölcsöt és úgy adod a sünnek. A tartása nem nehéz mert éjszakai állat ezért a nap nagy részét átalussza ,este meg fut a futókerékben. Max csak a kézhezszoktatáshoz kell egy kis türelem de nemmindegyik süninél. Esetleg az is előfordulhat hogy nemszeret futókerekezni mert az én sünim bele se megy a kerékbe de ez ritke eset.

Ha veszel sünit akkor tenyészetbe vedd vagy egy jól megbízható állatkereskedésbe. Remélem sokat segítettem :)

2014. júl. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Az előző vagyok :)

Itt még találhatsz tudnivalókat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__4535333-t..

2014. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A legjobb ha a tenyésztők oldalán keresed az információkat, ott minden pontosan le van írva!

Ezen kívül már itt a gyakorin is számtalan kérdés elhangzott a témában,a kereső segítségével szintén sok infot gyűjthetsz.

Én is írtam már oldalakat a témában, de látszik, hogy téged még minden érdekel, mert eddig semminek nem néztél utána. Nézz utána, és ha még mindig marad kérdés, akkor várunk vissza és segítünk. Amiket te kérdeztél kb. 10 A/4 oldalban lehet korrektül megválaszolni.

2014. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha biztosra akarsz menni, hogy jó helyről kapod a sünit, akkor ezek közül a tenyészetek közül válassz:

[link]


Így nagyobb az esély, hogy kezes sünit kapsz és jó genetikával rendelkezik. (Én sajnos eléggé megszívtam, hogy egy jött-ment helyről vásároltam, mert szinte mindentől fosik, annak ellenére, hogy már töbször különböző állatorvosnál is jártunk :S)

Állatkereskedésből meg egyáltalán ne vásárolj sünit, mert az biztos, hogy morcos süni lesz.

Am elég drága a tartása, és maga a beruházás, hogy sünöd legyen. Mivel a sün ára 15000-30000-ig terjed, és az alapfelszerelése is, minimum 20000 ft.

Nem muszáj ketrecben tartani, lehet akvárium vagy fából barkácsolt ketrec is.

Ha kisgyerek is van a családban, nem biztos, hogy megfelelő állat, mivel nem mindig tudják megfelelően fogni, simogatni, és a sünt könnyen morcos lesz, ha hirtelen nyúlunk hozzá, vagy ha hangosan szólalunk meg. (Tapasztalatból mondom, de egy 8 éves már ügyesen tudja kezelni.)

A futókereket csak 4 hónapos kor felett szabad odaadni neki, mert akkor már nem annyira fejlődik, és a gerincét sem vágja tönkre. De felnőttkorban nagyon fontos, mert azon tud csak szaladgálni, és ugye fontos a mozgás.

Éjszakai állat, szóval este és reggel lehet vele foglalkozni. Illetve éjszaka kerekezik, eszik, járkál, elég hangosan, szóval hálószobába csak akkor ajánlom, ha könnyen alszotok. Bár meglehet valamennyire meglehet szokni.

Főként jó minőségű száraz kutya vagy macskatápot eszik, nem kell sok neki (nálam a 1,5 kg-os kibír fél évet). De élőeleséget kell neki még adni (lisztkukac, gyászbogárlárva, tücsök, csótány), illetve kevéske gyümölcsöt és kaphat főtt csirkét.

Vannak sünik akik szeretik az emberek közelségét, és bújnak hozzánk, de vannak akik inkább maguknak valóak és morcosabbak ha közeledünk feléjük. De valamennyire minden sünit meglehet szelídíteni, de ahhoz minden nap kell velük foglalkozni. De sokszor elég annyi, hogy mikor tv-t nézel, magad mellé veszed és elalszik melletted.


Nagyon cuki állatkák, semmiképpen se cserelném el az enyémet (még akkor is ha sokszor puffog :D, de bármikor meglehet simogatni, meg olyan jó érzés mikor elalszik rajtam :D). Kevésbé kezes állatkához sok türelem kell, hogy szelíddé váljon.

Most így ennyi jutott eszembe, de ahogy az elöttem lévő mondta, nézz más oldalakat is (pl. tenyésztők oldalait) , mert rengeteg tudnivaló van róluk.

2014. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nekem van törpesünim,salt and pepper színű,én tenyésztőtől vettem,már 5 hónapos! Ajánlom,a tüskeböki törpesün tenyészetet! Itt a link: [link]

Eladó törpesün felszerelések webshopunk kínálatából



A törpesünök tartása a sok vidám pillanat mellett komoly felelősséggel is jár. Kis kedvenceink életkörülményeit a saját döntéseink határozzák meg, ami a megfelelő lakhely kialakításával, a ketrec berendezésével kezdődik és fontos része a helyes táplálás.



Hogy a gazdik dolgát megkönnyítsük, összegyűjtöttünk mindent, ami egy törpesüni felelősségteljes tartásához elengedhetetlen, ezeket nálunk megvásárolhatod,a www.kisallatbolt.eu címen,nagyon korrekt árak vannak!

2014. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ti hogy etetitek étrend van neki vagy nem kb mennyi táp egy etetésre csirkenyakat milyen időközönként és hogyan ( csonttal vagy a nélkül ) Futókerék milyen alkalmas neki ?

Nálatok volt már olyan hogy téli álmot aludt és túlélte ?

2014. júl. 20. 22:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Száraztáp mindig lehet elötte, mert bármennyit ehet belőle, bár általában csak éjszaka eszik belőle, nappal nem igazán. Akkor inkább csak alszik :)


Heti háromszor ajánlott neki élőeleséget adni, kb. 10-20 lisztkukac, 4-6 gyászbogárlárva, 4-6 tücsök egy heti adagja. De lehet mindennap egy kicsit adni neki.

Heti egyszer-kétszer lehet csirkenapot tartani, mikor a száraztáp mellett csirkét is kap. A csirkenyakat én mindig megfőzőm, ledarálom húsdarálóban, majd pedig lefagyasztom kisadagokban. Egy nap 1-2 kiskanálnyi elég is neki. De csirkemellet, májat is kaphat.


Nekünk az a tányéros kerék van, talán ez a legjobb, mert kíméli a gerincét. Maga a kerék halk, inkább csak azt szoktam hallani, hogy a süni körme kopog a tányéron :D De a keréknek minimum 30 cm-es átmérője legyen.


Eddig egy afrikai süniről se hallottam, aki túlélte volna a téliálmot. De semmiképpen se próbáld meg elaltatni. Ezért kell állandó hőmérsékletet biztosítani neki (20-28 °C).

2014. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bács-Kiskun megyében vagy a közelben tudtok tenyészetet ? :)
2014. júl. 23. 09:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Még télen mikor vettem a sajátomat, nem találtam Bács-kiskun megyei tenyésztőt. Bajaiként szegedi és pécsi tenyészetet talátam ami aránylag közel van (100 km), de végül Pesten vettem.
2014. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!