Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszim állandóan...

A törpenyuszim állandóan rágja a kecó rácsát. Mivel szoktassam le?

Figyelt kérdés

Mindig van előtte fogkoptató ágacska, amit el is rágcsál, vitaminnal dúsított rudacskát is kap (mert hallottam, hogy lehet vitamin hiány miatt rág).

Próbáltam már ecettel bekenni, és citrommal is. Konkrétan megszagolta és lenyalta, nem nagyon undorodott tőle. Mondták, hogy kenjem be egy darab hússal, vagy szalámival mert annak sem szeretik az illatát, neki ez sem volt gond.

Mivel lehetne még rávenni, hogy ne lógjon egész nap a ketrec oldalán és rágjon mint egy őrült?

Köszi


2010. jan. 9. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
azért rág mert koptatja a fogát én nyulam is rág és ezt nem lehet leszoktatni őket erről!
2010. jan. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Adj neki nagyobb fát. Lehet akár 10 cm is az átmérője. Lehet, hogy az ágacska nem kihívás neki. :) Nem koptak el a fogai???
2010. jan. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem lehet lesoktatni, esetleg nem fiu a nyulad? ja és ha lány akkor meg lehet hogy görög, mennyi ideje van nálad?
2010. jan. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem olyan kicsi ágat kap, kb. 3ujjnyi átmérőjű. Szoktam nézni a fogait és jó méretűek, rendesen koptatja.

Lány nyuszkó, márciusban lesz 2 éve hogy nálam van. (amikor hozzám került 4 hónapos volt.)

2010. jan. 9. 12:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy fogkoptatás vagy ásványianyag hiány miatt rágja. Lehet hogy unatkozik, fel akarja hívni magára a figyelmedet, ki akar jönni futkározni, játszani, de az is lehet hogy éhes és enni kér.:)
2010. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk egyértelműen ezzel jelzi, hogy "engedj kiii":)
2010. jan. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is! Ki akar jönni.
2010. jan. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ki szeretne jönni,mert nem érzi jól magát,ennek 3 oka lehet:

- kicsi a ketrec

- egyedül van és szeretne társaságot

- unatkozik

vedd ki amennyit csak tudsz, figyelj rá és játsz vele többet, ha pedig kicsi a ketrece vegyél neki nagyobbat

2013. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!