Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögömnek szerda óta be...

A hörcsögömnek szerda óta be van dagadva az egyik szeme és csipás + öszze van ragadva?

Figyelt kérdés

Kamillával kenem neki azóta amiota észre vettem minimális javulást látok de még a szeme mindig össze ragad mit tudnák csinálni mikor fog el múlni neki?


(Ma már csak kis vizel töröltem meg a szemét hogy ki tudja nyitni)



#hörcsög #fontos #Betegszem
2014. júl. 26. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Hivj fel egy állatorvost hogy ő mit tanácsol.

A kamilla tea az jó lehet, de ha nem javul tőle, akkor kérd ki hozzá értő állatorvos tanácsát.

2014. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Először is, semmi pánik, valószínű, hogy a hörcsögödnek "csak" kötőhártya gyulladása van.

A kamilla jó ötlet, sőt, egy kis C és E vitamin sem árt neki. (Az adagolást/fajtát állatorvostól vagy szaküzletben kérdezd, de a "sima házi" paprika is ugyanazt a hatást kelti, az E vitamin pedig brokkoli, és dióban található)

Sokkal intenzívebb lehűlés és eső is volt a napokban, ez ugye egy hirtelen hőhullám volt. Ilyenkor az ember előszeretettel szellőztet, mivel nincs akkora meleg. Nem érte huzat esetleg? Nincs ablakközelben? Mennyi idős? Ugyanis idősebb hörcsik hajlamosabbak a szem körüli problémákra.:( Bár a poros alom is lehet gond!

(Valamint a gyenge immunrendszerű beltenyészeti példányok is.)

Megfázásnak is lehet ilyesmi tünete.

Mivel igen pici és védtelen állatok, ezért rosszabbul viselhetik, mint Mi, ezért ellátást kéne kapnia minél hamarabb. Legalábbis az én hörcsögeim nagyon oda voltak az időjárás-változástól is, belőlük indulok ki.

Próbáld meg ne hideg vízzel, inkább langyossal de óvatosan néha kiöblíteni neki, hogy amint írtad, ki tudja azt nyitni.

Ha felhívod az állatorvost nem fogja leharapni a fejed, tanácsot ugyanúgy jogodban áll kérni!

Tarts szobahőmérsékleten, melegben ugyanis a baktériumok előszeretettel szaporodnak.

Bár sajnos ezt alig lehet kivédeni a nyár közepén. :/



Remélem tudtam segíteni!

Üdv: egy hörcsögtartó

2014. júl. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen valószínűleg huzatot kapott és kB 3-4 hónapos lehet :)
2014. júl. 28. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit! Írj privát üzenetet (utolsó vagyok), ha kérhetlek, hogy mi lett a szemével, hogy kellett e orvos vagy meggyógyult anélkül is.:)

Jobbulást a picurkádnak!

2014. júl. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!