Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit eszik egy vadászgörény?

Mit eszik egy vadászgörény?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Elsősorban húst. Ezen kívül tojást, macskakaját lehet nekik adni, de van már görénynek készített eledel is :)


Fontos: Semmi növényi eredetű kaja! A macskának sem ad pl répát az ember. A görény ugyanúgy ragadozó állat.


egyébként itt pl jól leírják: [link]

2010. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk a fél családot megette... xD


Am tojás HÚS, macska kaja ahogy az előző leírta! DE SOK GÖRIS OLDALON LE VAN ÍRVA

2010. jan. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Inkább csak húst, a tojásból hetente egyszer, max kétszer.

Nem ehet meg minden féle húsit, pl disznó, marha. De tényleg nagyon sok oldalon le van írva, hogy mit adj neki enni.

A macskakajánál pl figyelni kell, hogy ne gyenge minőségűt vegyen az ember, annak nincs elegendő husitartalma.

Nagyon jól mondták már előttem, hogy vannak már görénytápok is, ezek nagyrésze tökéletes. - bár ezek között is van, amit nem adnék a lányaim elé...

nálam göritáp van előttük mindig- legjobb minőségű, amit be tudok szerezni, és naponta kétszer husi, heti egy tojássárgája, néha egy kis mézt is teszek bele, bár ezt van, aki ellenzi, mindenesetre a drágáim imádják:P

valamint pasztát kapnak, de ez már egészségmegörzés céljából van, illetve jutalomfalatnak szárított fehér halat adok nekik.

2010. jan. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nincs vadászgörényem, de szeretnék... én mindenhol azt olvastam, hogy a kutya ill. macskakaja NEM megfelelő neki. Lehet, hogy megeszi, de árthat neki.

[link] <<< közepe fele

2010. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Timsa válasza:
60%
Több hús, kevesebb gyümi és zöldség, ugyanis hiába ragadozó, az emésztés könnyítéséhez nyugodtan adhatsz neki zöldséget és gyümit is. A kutya is ragadozó, meg az oroszlán is, mégis szoktak füvet "legelni". A lényeg, hogy magas savtartalmú (citom, ananász, narancs...stb)gyümölcsöt és zöldséget ne adj neki. Hüvelyeseket sem, és minden gyümölcsöt, zöldséget a héja és magok nélkül kaphatnak! Mellesleg arra is jó a rostos cucc, ha esetleg bezabál valamit, amit nem kéne (gumi, rongy, csont...) nagyobb valószínűséggel magától eltávozik a szervezetéből és nem kell megműteni!
2010. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Timsa válasza:
Ja...a macskakaját feljtsd el!!!A macskámnak sem adnám oda, nemhogy a görényemnek. Persze a jó minőségűek okésok (Hill's pl) de annak meg horror az ára. Jobban jársz ha keresel egy nagykert és ott veszel mindenféle húsnyesedéket. Azaz sertést ne! Meg természetesen vegyél neki egeret, patkányt, mert imádnak vadászni!
2010. aug. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

csirke májat, mellet imádják Szóval minden ami csirke, pulyka (semmi disznó)

rántotta (ezt mikróba szoktam berrakni fél percre és megfő félig), vagy nyers tojást. PERSZE SÓT AZT TILOS, És SEMMI FŰSZER MERT NEM TERMÉSZETES.

én sárgarépát, krumplit megfőzve, pürésítve adtam nekik, néha egy kis mézet belekevertem (a mézet imádják!!)

fokhagymát, vöröshagymát parazita és bélféreg ellen. (néha egy kicsit belekevertem a kajájukba, mert magába nem ennék meg)

szőlőt héj és mag nélkül, egy kis alma szeletet héj nélkül, banán. (SEMMI CITRUS FÉLE! TILOS)

natúr mackó sajtot, vagy sima trapista, túró, (TEJET NEMSZABAD)

Halakat lehet, bár én nem adtam nekik, csak ami a macskatápban volt.

Táp: [link]

ezen kívúl egyszer vett anya egy másik görénytápot, de az valami nagyon szar volt, kihányták, és fostak tőle. (nem tudom a nevét) de az a legjobb amit belinkeltem

1x vettem nekik egeret de nem tudták mit kell vele csinálni, tökre féltek tőlük, aztán elkezdtek vele játszani, megölték de nem ették meg, azóta nem is vettem.

Jah és egyszer amikor hazaértem a suliból arra lettem figyelmes hogy a görényeim kiszöktek, és a nővérem szobáját kinyitották (nagyon okosak) és ugyebár ott voltak a zebrapintyek egy kalitkába, ők meg kinyitották elfogták és áthozták a szobámba és végül megették mert csak a tollaikat találtam meg.. hát igen vigyázni kell.. egyszer meg a szomszéd szólt h van valami a tetőn, és nem az én kicsi hercegnőm volt? xD szegény de megijett. Nagyon nagy szabaduló művészek, szóval vigyázzatok! a barátnőm lakatot tett a ketrece ajtajára :)

2010. aug. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Első hozzászólót megvétózom picit. Én szoktam a görényemnek adni zöldséget, pl uborkát, mert attól elvileg nyugisabb lesz. Hozzáteszem macskakaját és uborkát adok neki legtöbbször és elsőnek mindig az uborkára harap rá. Már régóta azzal etetem és semmi baja nincs tőle. Tojást az enyém csak nyers formában hajlandó megenni. Húst nem nagyon eszik. Amúgy az sem mindegy milyen hús. Disznót és marhát nem szabad neki adni, inkább csirkemell. Ha kérek tápot a boltban mindig mondom, hogy marhán kívül jöhet minden...

Amúgy szereti még a paprikát is, de nem annyira, mint az uborkát.

2010. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kaját.
2012. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kész vagyok ettőla juj macskakaját nem !!

De igen nekem volt 4 évig görim szinte azon élt a szőre fénylett szép egészséges volt,heti 3 x kapott husit ,csirkenyakat,csirkemájat imádta,szárazeledelt is kapott !

Ja és csokit is

2016. okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!