Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Úgy tűnik a tengerimalacom...

Gipsz Jakab24 kérdése:

Úgy tűnik a tengerimalacom tetves+bolhás lett. Átterjedhet emberre is?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
igen.
2010. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem régen volt egy fekete fehér tengerim, és a szőrén, apró fekete pöttyök voltak mindenhol, mintha poros lett volna, de tetvek voltak. Kb. 2 hónapig volt tetves, de ez idő alatt senkin se jelent meg,pedig sokat dögönyöztük -.- Valószínű csak a malackára ártalmas.
2010. jan. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Gliricola porcelli - ez a tetű specifikus fajta, csak tengerimalacnál fordulhat elő. 1, 0 - 1, 5 mm nagyságú, fehér vagy fakósárga színű, megnyúlt testű, mozgékony élősködő. A szőrnek főleg a bőr felöli részén található, ide-oda járkál, ezért "Running lice"-nek, szaladgáló tetűnek is nevezik. Csípése erős viszketést okoz, a tengerimalac vakarózik, szőre kihull, és e helyen a bőr kérges lesz. Petéit a szőrszálakra ragasztja, leggyakrabban a fülek, a fej és a nyak körül található, erős fertőzöttség esetén a szem körül is megtelepszik. A fertőzés rendszerint közvetlen érintkezés útján, egy másik tengerimalaccal való direkt kontaktus, vagy a fertőzött környezetből származó eszközök, az ilyen tengerimalacot gondozó személy ruhája stb. által történik.


Én írtam a másodikat is egyébként.

2010. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!