Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sünit szeretnék fogni, hogyan?...

Sünit szeretnék fogni, hogyan? (hazavinném)

Figyelt kérdés
Tehát.. már egy jó ideje szeretnék egy sünit^^ egy "sima" sünit mert a fehérhasu törpesüni kb 40-50 ezer ft amit nem tudnék kifizetni, így vhonnan szeretnék behalászni egyet : P tom hogy hülyén hangzik de megőrülök érte...
2010. jan. 12. 20:49
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
és.. lehet valahol sünit venni? állatkereskedésben? ami nem 40 ezer ft?
2010. jan. 12. 20:54
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Hát szerintem, ha ennyire szereted, akkor nem akarod megfogni, mert nagyon rossz lenne neki, hogy eddig szabadon élt most meg "börtönben" nagy valószínűséggel bele is pusztulna ebbe.


Foghatsz, ha tudsz olyan helyet ahol van kertekben tavasszal nyáron, általában ugyan azon az útvonalakon mozognak ha teszel egy doboz alá olyan ételt almát, gyümölcsöt amit szeretnek úgy hogy magára zárja a dobozt akkor megfoghatod.


Szerintem viszont ne tedd, ha igazán szereted az állatot.

2010. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, a süni alapvetően vadállat, a szabadban érzi magát otthon. (Az állatkereskedésben kitenyésztettek mások, azok nem is nagyon bírnának boldogulni.)

Ha hazaviszel egyet, valószínűleg akkora stressz éri őt, hogy talán el is pusztul! Ha szereted az állatokat, ne csináld!

2010. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem elég nehéz lesz elkapnod őket, mert gyorsak, és ugyebár szúrósak:P. Valami csapdával próbálkozz vagy ilyesmi
2010. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
90%
Ha szereted a "sünit" akkor egy vad példányt nem fogsz bezárni. Ha mégis, nagy eséllyel elpusztul. Ilyen egyszerű.
2010. jan. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
hmm értem... és állatkereskedésben sehogy se lehet beszerezni? mert a fehérhasu vagy 50 ezer ft.. az sok :D nekem sima kell ami olcsóbb
2010. jan. 12. 20:58
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy tudom,a sün védett. Befogásáért büntethető leszel!
2010. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Az utolsó kommentelő jól tudja. A sün védett állat a befogása pedig büntetendő. Ezért nincs az állatkereskedésben sem. Válasz másik házi kedvencet.
2010. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
aha értem hát.. kár >.<
2010. jan. 12. 21:01
 10/22 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Hogy hogy fogd be, azt nem tudom, és ha igazuk van a többieknek, nem is szabad, de nekem mindenesetre akaratomon kívül sikerült. Mikor a macska edényét az előszobában tartottuk, beköltözött rá egy süni, mármint a macskakonzervre, és olyannyira jól érezte magát, hogy nem is akart kimenni, seprűvel próbáltam, de ahányszor meglátott, bekotort a fagyasztó mögé, pár napig nálunk lakott, mire kitessékeltem.(Kissé drága a macskakaja ahoz, hogy sünikét etessek, akármilyen aranyos)Szóval, a konzerv bejön nekik!
2010. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!